HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Po vyvesení majstrovskej vlajky výhra s otáznikmi. Hrnka: Poučenie je jasné
zdroj: Lukáš Urbašík

Po vyvesení majstrovskej vlajky výhra s otáznikmi. Hrnka: Poučenie je jasné

Hokejisti majstrovskej Banskej Bystrice začali cestu za obhajobou titulu výborne, keď po úvodnom triumfe v Poprade naň nadviazali doma proti Detve. Naopak, hostia z Podpoľania v prvých dueloch sezóny neuspeli a podobne ako Poprad a Liptovský Mikuláš majú na konte dve prehry.

Samotnému zápasu predchádzal slávnostný moment vyvesenia tretej majstrovskej vlajky, ktorú odhalila domáca ikona a bývalý kapitán mužstva Tomáš Surový. „Suro je super hráč a legenda a ja verím, že si to užil, určite to je preňho veľká pocta,“ povedal kapitán Ivan Ďatelinka o slávnostnom momente.

"Baranov" možno aj tento moment naštartoval za druhým víťazstvom v sezóne, keď Detvu zdolali trojgólovým rozdielom (5:2) a po úvodných dvoch zápasoch majú na konte plný počet bodov. „Je to výborné, nemohli sme mať lepší štart do sezóny, po dvoch zápasoch máme šesť bodov a ja verím, že budeme pokračovať takto aj naďalej,“ zhodnotil kapitán Bystričanov výborný vstup do sezóny a zhodnotil aj pozitívny prínos náročných zápasov v Lige majstrov: „V Lige Majstrov boli veľmi kvalitní súperi a trošku iný level a vidím, že takto na úvod sezóny nám to určite pomohlo, naučilo nás to rýchlejšie sa rozhodovať v dôležitých situáciách a možno aj to nám pomohlo k lepšiemu štartu.“ 

Kapitán Ivan Ďatelinka vyzdvihol aj prínos zápasov v Lige majstrov (foto: Lukáš Urbašík)

Hokejisti Banskej Bystrice zvíťazili v nedeľnom zápase o tri góly a v závere mali duel pod kontrolou, no v druhej tretine výrazne povolili a dovolili Detvanom dotiahnuť sa na rozdiel jediného gólu. „Prvá tretina bola dobrá z našej strany, korčuľovali sme, nepúšťali sme súpera do nejakých šancí. V druhej tretine sme ako keby prestali hrať, málo sme korčuľovali, súper nás prestrieľal, dostali sme dva góly a Detva sa na nás dotiahla. V tretej tretine to bolo už lepšie, nepúšťali sme ich do vyložených šancí a začali sme hrať opäť tú našu hru z prvej tretiny,“ poznamenal Ivan Ďatelinka, vedomý si chýb z druhej tretiny a v podobnom duchu pokračoval aj domáci útočník Tomáš Hrnka: „Dnes to boli vybojované tri body, my sme prestali v druhej tretine hrať, Detva sa potom chytila a až v tretej tretine sme sa vrátili k tomu, čo sme hrali predtým a sme to nakoniec uhrali. Ponaučenie z tohto zápasu je jasné, nemôžeme prestať hrať v tej druhej tretine.“

Detva predviedla v druhej tretine výborný výkon (foto: Lukáš Urbašík)

Opačné pocity mali po zápase hokejisti Detvy, ktorí sú po úvodných dvoch dueloch novej sezóny Tipsport ligy zatiaľ bez bodu, keď v prvom zápase podľahli doma Trenčínu tesným jednogólovým rozdielom. „Tak ako proti Trenčínu, aj dnes proti Banskej Bystrici sme mali ten zápas celkom dobre rozbehnutý, no, bohužiaľ, individuálne chyby a oslabenia nás stáli tieto prvé dva zápasy. My musíme hrať predovšetkým piati a nebyť vylúčený takto často. Prvú tretinu sme začali zle, v tej druhej sme sa zodvihli a dotiahli sme výsledok na rozdiel jedného gólu, ale potom prišli zbytočné fauly, Banská Bystrica nám odskočila a vtedy sa to už ťažko doháňa,“ povedal po zápase ofenzívny ťahúň Detvy a bývalý hráč Banskej Bystrice Ján Sýkora.

Hra hokejistov z Podpoľania však mala aj niekoľko svetlých momentov, najmä v druhej tretine hrali hosťujúci hráči vyrovnanú partiu s Bystričanmi a keby využili svoje šance za stavu 2:3, mohol mať zápas iný vývoj. „Určite sú v tej hre aj nejaké pozitíva, no boli tam chyby, štvrtý alebo tretí gól sme dostali po našej chybe, ja som tam dal ešte nešťastne hokejku a tečoval som to nášmu brankárovi, ktorý s tým už nič nemohol urobiť. Musíme sa na ten zápas znovu pozrieť a rozobrať jednotlivé chyby,“ uzavrel kriticky hodnotenie zápasu Ján Sýkora.

Tomáš Hrnka pridal v zápase aj bonus v podobe bitky (foto: Lukáš Urbašík)

Banská Bystrica - Detva (15. septembra 2019) (21 obrázkov v galérii)

Odporúčame

Najnovšie z klubu: HC 07 Detva

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

ProFutbal.sk