HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Zigo penil po neprípustnej prehre. Meszároš ďakoval divákom: Aspoň videli veľa gólov
zdroj: TASR

Zigo penil po neprípustnej prehre. Meszároš ďakoval divákom: Aspoň videli veľa gólov

Po sedemročnej prestávke sa na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu znovu hrala Tipsport liga. Navrátilec medzi slovenskú elitu však na toto vystúpenie nebude spomínať v dobrom. Slovan Bratislava v utorok doma nečakane prehral s Novými Zámkami v divokej prestrelke 6:7 a po dvoch víťazstvách na ľade súperov nepokrstil vlastnú arénu trojbodovou posýpkou.

Pre "belasých" sa pritom všetko vyvíjalo ideálne. Už v piatej minúte otvorila skóre posila z Banskej Bystrice Tomáš Zigo a na 2:0 zvyšoval o tri minúty neskôr Radovan Bondra. Hostia sa nevzdávali a vždy sa im podarilo dotiahnuť sa na favorizovaného soka. Slovanisti doma vyhrávali 4:2 aj 5:3, napriek tomu nesiahli na body. O všetkom rozhodol fantastický záver v podaní hostí, ktorí šokovali domácu defenzívu štyrikrát medzi 52. a 59. minútou.

"Neprípustné! Neviem, kedy a či som niečo podobné v kariére zažil," soptil Zigo, ktorému ho po nezvládnutom dueli netešili ani dva presné zásahy v jeho podaní. "Všetko zo začiatku super, ale dostať sedem gólov... To je neakceptovateľné! Nemôžeme takto zahrať a púšťať závery duelov. Najmä doma sa to nemôže diať," pokračovalo ďalej nahnevané číslo 24. V čom videl mladý ostrostrelec príčiny prehry domácich hokejistov? "Nehrali sme to, čo sme si povedali. Boli sme nedôrazní, mali sme fauly a po našej nedisciplinovanosti sme dostali v tretej tretine päť gólov," dodal Zigo.

Slovan Bratislava - Nové Zámky
Slovan prehral duel po katastrofálnej tretej tretine. (foto: tasr)

Domáca defenzíva takpovediac zaspala a pustila hostí k príležitostiam, z ktorých pramenili aj lacné góly. Keď chceli "orli" niečo urobiť s duelom, dopustili sa nedovoleného prehrešku, čo bol aj podľa skúseného obrancu Andreja Meszároša kameňom úrazu. "Sami sme si zápas prehrali. Vyhrávali sme o dva góly a mohli sme odskočiť aj na tri. Žiaľ, vždy dali kontaktný gól a potom to bolo ako na hojdačke. Mali sme šance na to ich doraziť a nepodarilo sa. Z našej strany tam bolo veľa faulov. Zámky sa v presilovkách dostali na koňa. Oni si viac išli sa víťazstvom a mali tam aj náhodné góly, ale taký je hokej," zhodnotil 33-ročný bek.

Z veľkého hokejového predstavenia sa podľa jeho slov mohli tešiť aspoň diváci. Tí nezaplnili halu pri očakávanom domácom návrate Slovana na klziská Tipsport ligy. V hľadisku sa ich nazbieralo 3871 a hoci sa o atmosfére nedalo hovoriť ako o komornej, viackrát bolo intenzívnejšie počuť hosťujúcich priaznivcov. Napriek tomu sa Meszároš poďakoval tým, čo na zápas dorazili a hovoril: "Chceli sme vyhrať pre fanúšikov, čo si na štadión našli cestu. Návšteva bola celkom fajn. Som rád, že tí, čo prišli, aspoň videli veľa gólov. Žiaľ, aj našu prehru. Ak budú ďalšie zápasy lepšie, aj diváci prídu vo väčšom počte. Chceme, aby ich stále chodilo viac."

Slovan Bratislava - Nové Zámky
Z trojbodového zisku sa napokon tešili Novozámčania. (foto: tasr)

Slovan sa teraz v piatok vydá do Trenčína a následne v nedeľu doma privíta majstrovskú Banskú Bystricu. V oboch blížiacich sa konfrontáciách bude priorita jasná - nevypustiť takto záver zápasu. "Verím, že toto sa už nebude nikdy opakovať," hovoril Zigo a rovnakými slovami sa prezentoval aj Meszároš: "Čo sa stalo v tretej tretine sa už nemôže udiať. Sme príliš skúsené mužstvo na to, aby sme si výsledok postrážili. Ide sa ďalej, musíme sa poučiť. Netreba však robiť paniku, bol to iba tretí zápas v sezóne."

Odporúčame

Najnovšie z klubu: MHC Nové Zámky

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

ProFutbal.sk