Jurčo pri debute v drese Edmontonu s gólom a asistenciou, Sekera víťazne
zdroj: TASR

Slovenský hokejista Tomáš Jurčo strelil gól a pridal jednu asistenciu, jeho Edmonton však prehral v noci na stredu v prípravnom stretnutí pred novou sezónou NHL na ľade Vancouveru 2:4. Pre 26-ročného útočníka to bol prvý zápas v drese Oilers od júlového podpisu zmluvy.

Jurčo nastúpil v prvom útoku "olejárov", odohral takmer 14 minút a pripísal si aj plusku a tri strely. Strelecky sa presadil v druhej tretine, keď pohotovo dorazil do siete puk odrazený od bránkovej konštrukcie a vyrovnal na priebežných 1:1. Potom asistoval pri góle Patricka Russella na 2:1 pre Edmonton. Po stretnutí vyhlásili Jurča za druhú hviezdu zápasu.

"Cítil som sa výborne, aj keď prvý zápas sezóny je samozrejme vždy náročný," uviedol Jurčo pre klubovú televíziu. "Cítim sa však dobre a to je pre mňa dobrý signál. Prvý gól pomôže sebavedomiu. Snažím sa robiť dobré veci a ukázať sa v novom klube v dobrom svetle. Škoda, že sme tento zápas nevyhrali, ale osobne som mal dobrý pocit."

V ďalšom prípravnom dueli Toronto so slovenským zadákom Martinom Marinčinom podľahlo v derby Ottawe 1:3. Víťazný debut v drese Dallasu má za sebou obranca Andrej Sekera, Stars vyhrali na ľade Minnesoty 2:1 po predĺžení. Sekera bol s časom 24:32 min. najvyťaženejším hráčom svojho tímu.

Výsledky prípravných zápasov NHL:
Toronto - Ottawa 1:3, Columbus - Buffalo 4:1, New York Islanders - Philadelphia 3:2 pp, Tampa Bay - Carolina 0:3, Detroit - Chicago 5:3, Minnesota - Dallas 1:2 pp, Colorado - Vegas 0:5, Arizona - Los Angeles 1:4, San Jose - Anaheim 3:4, Vancouver - Edmonton 4:2 /JURČO za hostí 1+1/, Los Angeles - Arizona 0:5