Nováčik potvrdil domácu silu, dvojgólovému Hričinovi odľahlo
zdroj: foto jäzva

Po historicky prvom tipsportligovom východniarskom derby medzi Michalovcami a Popradom platí, že zatiaľ čo Dukla ešte v domácom prostredí neprehrala, „kamzíci“ naďalej čakajú na trojbodový úlovok.

Podtatranci pritom neodohrali na Zemplíne zlý zápas. V desiatej minúte síce inkasovali z hokejky Tomáša Hričinu, no potom gólmi Samuela Takáča a Mareka Zagrapana výsledok otočili.

Bol to ubojovaný zápas. Začali sme dobre, no potom sme dostali na koňa domácich. Celý zápas sme bojovali a nehrali sme zle. Nevyhrali sme však a asi sme teda boli o gól horší,“ zhodnotil Zagrapan.

Skóre stretnutia sa presúvalo ako na hojdačke a na prelome druhej a tretej tretiny sa strelecky presadili domáci Christopher Lalancette a opäť Tomáš Hričina.

Všetci vieme, prečo sme sem prišli. Brali ma sem ako posilu a som preto veľmi rád, som sa konečne presadil a to hneď dvakrát. Cítil som, že to už potrebujem. Našťastie to netrvalo dlho a verím, že na to nadviažem v ďalších zápasoch,“ usmieval sa po víťazstve 4:3 po nájazdoch dvojgólový hrdina. O tom, že si napokon východniari body podelili, rozhodol v 51. minúte vyrovnávajúcim gólom Guillaume Leclerc. „Poprad hral dobre a my sme sa trochu stiahli. Potom sme si však povedali, že ich nemôžeme nechať hrať a zlepšili sme to. Poprad má dobré mužstvo a je to cenné víťazstvo. Boli tam však aj veci, ktoré potrebujeme zvládať lepšie.“
Pred rozhodujúcou sériou nájazdov sa očakávalo, či sa pokúsi Hričina o kompletizáciu hetriku.

Mal som ísť, ale necítil som sa na to. Nie som nájazdový hráč. Išiel Giľo (Matej Giľak, pozn. red.) a rozhodol. Bolo to teda správne rozhodnutie,“ skonštatoval T. Hričina, ktorý opäť raz vyzdvihol prínos michalovského publika. „Veľmi nám pomáhajú a nechceme ľudí sklamať. Doma to zatiaľ zvládame, ale potrebujeme bodovať aj vonku. Verím, že to pôjde a budeme víťaziť doma i vonku.“

Marek Zagrapan

Vo víťazstvá veria aj Popradčania, no zatiaľ im to príliš nevychádza a body do tabuľky pridávajú iba veľmi pozvoľne.

„Verím, že keď budeme pracovať naďalej takto a vyhneme sa chybám, tak to bude dobre. Škoda, že sme domácim neodskočili na dva góly, možno by to dopadlo inak. Často to opakujeme, ale musíme hrať 60 minút. Teraz sme k tomu boli blízko, ale pár minút nám ušlo a to nás stálo body,
“ zamyslel sa Marek Zagrapan, podľa ktorého bolo šancí na dosiahnutie víťazstva dostatok. „Bolo tam tuším brvno, potom dobre zasiahol ich brankár. Škoda toho. Nachystáme sa však na ďalší zápas a ten už chceme vyhrať za tri body.“