HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Vybuchol ako ešte nikdy. Brejčák mal hrubo urážať zosnulú mamu Tomáša Ziga
zdroj: TASR

Vybuchol ako ešte nikdy. Brejčák mal hrubo urážať zosnulú mamu Tomáša Ziga

Zápas medzi Slovanom Bratislava a Banskou Bystricou (1:3) priniesol moment, ktorý zatienil hokejové dianie. Samotné stretnutie prinieslo viacero vypätých a nervóznych momentov. Tréner domácich Roman Stantien mu udelil prívlastok "ako z MMA". Najdiskutovanejším pozápasovým momentom však neboli tvrdé súboje na ľade, ale najmä jeden slovne-fyzický konflikt.

Na tabuli svietila 56. minúta, keď sa do konfliktu pri vylúčení Mareka Bartánusa dostali útočník "belasých" Tomáš Zigo a defenzívna opora "baranov" Ján Brejčák. Diváci na tribúnach mohli aj po ich vzájomnom strete a strkanici vidieť poriadne vypäté emócie. Bratislavské číslo 24 bolo na nespoznanie. Zigo začal nasrdene vystrájať, zrejme ešte nikdy predtým sme ho nevideli takto nahnevaného. Pre nešportové správanie sa poslal hlavný arbiter oboch hráčov predčasne do šatní. Následne sme sa my novinári dozvedeli šokujúce informácie o tom, čo sa v skutočnosti stalo.

V momente, kedy sme v mixzóne čakali na príchod hráčov, zavítal do týchto priestorov kustód Slovana Samuel Petráš. Bolo uňho poznať obrovskú dávku výčitiek a negatívnych emócií. Na adresu Brejčáka adresoval jeden vulgarizmus za druhým. Podľa jeho slov mal zadák červeno-bielych slovne urážať Tomáša Ziga a adresovať posmešné a vulgárne výrazy na jeho mamu. Tá pred dvomi rokmi zomrela.

Zigo bol po roztržke s Brejčákom emocionálne vykoľajený. (foto: tasr)
Zigo bol po roztržke s Brejčákom emocionálne vykoľajený. (foto: tasr)

Samotný Zigo po zápase nebol v stave prítomným médiám hocičo vysvetľovať. Celú situáciu trochu viac priblížil na pozápasovej tlačovej konferencii Stantien, ktorý nepriamo potvrdil, čo sa vlastne udialo. "Jana si vážim ako človeka, ale viem, čo povedal Tomášovi. Ide o niečo neospravedlniteľné, je to cez čiaru a nič podobné sa nerobí," skonštatoval lodivod slovanistov. Jeho náprotivok Dan Ceman podľa vlastných slov nevedel, o čo konkrétne išlo v roztržke medzi dvomi aktérmi.

Previnilec Brejčák bol ohľadom tejto situácie nekonkrétny. Svojmu bývalému spoluhráčovi spod Urpína však adresoval ospravedlnenie. "Nechcem sa vyjadrovať k tomu, čo sa udialo. Ja si to s Tomášom vyriešim osobne. Porozprávame sa ako chlapi a kamaráti. Boli tam emócie. Za to, čo som mu povedal, sa mu hlboko ospravedlňujem," cituje jeho slová portál šport.sk.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Banská Bystrica

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

ProFutbal.sk