HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Michalovce pokračujú v rozprávkovom úvode, Chovan: Sadla na nás deka
zdroj: Jakub Linet dvoma gólmi pomohol k výhre Michaloviec v Detve (foto: jäzva)

Michalovce pokračujú v rozprávkovom úvode, Chovan: Sadla na nás deka

Katastrofálny vstup do nového ročníka Tipsport ligy zažívajú hokejisti Detvy. Päť prehier v rovnakom počte zápasov ich radí na priebežnú poslednú priečku tabuľky. Neúspešnú sériu nedokázali prelomiť ani v nedeľu proti nováčikovi z Michaloviec. Tie sa po hladkej výhre 4:0 zaradili na druhú priečku za Košice.

„Prišli sme sa sem pobiť o body. Prvá tretina nám vyšla, podarilo sa nám dať dva rýchle góly. Je pravda, že v závere nás domáci zatlačili, no Adam Trenčan nás podržal,“ hodnotil priebeh duelu Jakub Linet. „Po treťom góle sa to upokojilo a kontrolovali sme hru až do konca,“ pokračoval dvojgólový strelec: „Dva góly, no dôležité sú tri body. Prišli sme si po ne a podarilo sa nám získať ich. Budeme bojovať ďalej.“

Zemplínčania zaznamenali po Poľanou svoju prvú výhru v najvyššej súťaži na ľade súpera. Aj vďaka nej prežívajú rozprávkový štart. „Nikto nečakal takýto vstup do Tipsport ligy. Sme za to radi, bojujeme a je to vidieť aj na výsledkoch. Výborne chytá Trenčan. Veríme, že nám to vydrží čo najdlhšie a získame čo najviac bodov,“ dodal Linet.

Naopak, v Detve nemohla panovať s výkonom žiadna spokojnosť. Kým v samom úvode sezóny doplácali vo vyrovnaných stretnutiach na disciplínu a hrubé chyby, zápasy v Budapešti a s Michalovcami nezvládli úplne. „Hodnotí sa to veľmi ťažko. Je to už druhý zápas, čo hráme naozaj zle. Tie prvé tri neboli výkonom zlé, no prehrali sme všetkých päť a je na nás deka. Sme v kríze, hoci príprava nám celkom vyšla,“ ťažko hľadal slová obranca Martin Chovan: „Nerobíme jednoduché veci, strašne veľa faulujeme, kopíme hrubé individuálne chyby.“

Martin Chovan
Martin Chovan si zlý vstup do sezóny nevie vysvetliť (foto: jäzva)

Nula bodov na konte. S tým určite v Detve pred sezónou nerátali. Ako sa z toho dostať? „Dostaneme sa z toho jedine tvrdou robotou. Musíme bojovať,“ vraví Chovan, ktorý načrtol aj možné príčiny zlej situácie: „Máme v tíme mladých chalanov a možno nám nepomohlo to, že sme v prvom kole viedli 1:0 s Trenčínom, ktorý to v záverečnej tretine otočil. Boríme sa s tým, je to o psychike. Máme dva dni voľno a treba porozmýšľať o tom, ako sa z toho dostať. Každý sa musí pozrieť sám na seba, ohodnotiť svoj výkon a zistiť, či sme urobili všetko pre to, aby sme zvíťazili,“ dodal 33-ročný rodák z Bratislavy.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: HC 07 Detva

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

ProFutbal.sk