HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Banská Bystrica zaujala stanovisko voči Brejčákovi. Dôsledky vyvodí interne
zdroj: jäzva

Banská Bystrica zaujala stanovisko voči Brejčákovi. Dôsledky vyvodí interne

HC'05 Banská Bystrica reaguje na incident, ktorý sa mal udiať v nedeľňajšom zápase pri výhre nad Slovanom Bratislava (3:1). Do konfliktu sa v 56. minúte dostal obranca "baranov" Ján Brejčák s útočníkom "belasých" Tomášom Zigom, pričom v návale emócií mal skúsený bek adresovať urážlivé slová na zosnulú matku svojho náprotivka.

Ako uvádza úradujúci majster hokejovej Tipsport ligy vo svojom stanovisku, Brejčák priznal že smerom k Tomášovi Zigovi padli v jeho slovách poznámky, ktoré sú súčasťou vypätých súbojov. Vedenie klubu spod Urpína avizuje, že dôsledky vyvodí interne.

"Hokejový klub HC ‘05 iClinic Banská Bystrica sa rozhodol k tomuto incidentu zaujať nasledovné stanovisko. Klub sa o celej veci rozprával s aktérom incidentu Jánom Brejčákom, ktorý priznal, že 'utrúsil' smerom k Tomášovi Zigovi poznámku, ktorých sa v hokeji, vo vypätom boji objavuje mnoho.

V záujme Jána Brejčáka však nebolo adresné smerovanie danej poznámky na udalosť v Tomášovej rodine. Svoje konanie si Ján Brejčák uvedomil až po reakcii Tomáša Ziga. Nášho hráča táto situácia, samozrejme, mrzí a za svoje správanie sa ihneď po zápase Tomášovi Zigovi ospravedlnil.

Samozrejme, klub takéto správanie ostro odsudzuje a to aj napriek tomu, že nešlo o cielený útok na tragickú udalosť v rodine Ziga. Tomáš je odchovanec nášho klubu a ide o hráča, ktorý sa svojimi výkonmi pričinil k úspechom nášho klubu.

Spoločne sme mu pomáhali prekonať najťažšie životné situácie. Podobné výroky sú preto ďaleko za hranicami hodnôt, ktoré náš klub a všetci ľudia v ňom vyznávajú. Hokejový klub HC ‘05 iClinic Banská Bystrica preto interne vyvodí dôsledky voči konaniu nášho hráča Jána Brejčáka a aj touto cestou sa Tomášovi Zigovi a všetkým jeho blízkym ospravedlňujeme," uvádza sa v stanovisku červeno-bielych.

Na celý incident prostredníctvom svojho klubového webu zareagoval aj HC Slovan. Bratislavčania avizujú podporu Zigovi. "Slovan ako klub - manažment, ako aj celá kabína – v tejto situácii jednoznačne pevne stojí za Tomášom a je pripravený mu poskytnúť akúkoľvek podporu a pomoc," píše sa na stránke "belasých".

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Banská Bystrica

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

ProFutbal.sk