Hokej.sk Hokej.sk

Čiliak v Brne nechytáva, Kometu dočasne opúšťa
zdroj: jäzva

Čiliak v Brne nechytáva, Kometu dočasne opúšťa

Marek Čiliak v aktuálnej sezóne ešte nenastúpil do bránky Komety Brno. V rámci najvyššej českej súťaže nasadzujú Moraváci medzi tri žŕdky o šesť rokov mladšieho Karela Vejmelku. Dvadsaťdeväťročný slovenský gólman aj preto Brňanov dočasne opúšťa.

Rodák zo Zvolena a opora našej reprezentácie mieri do konca roka 2019 na hosťovanie do konkurenčného Zlína. Predstavitelia hokejového klubu z Brna o tom informovali na oficiálnom webe. "Zlín nás oslovil so záujmom o Čiliaka, keďže ich brankár Libor Kašík je dlhodobo zranený. Marek sám cíti, že by u nás nemal také herné vyťaženie a je jasné, že každý brankár potrebuje chytať, dostať sa do tempa a pohody. Pre Kometu bude dobré, že bude chytať a nazbiera hernú prax," povedal tréner Brňanov Petr Fiala.

Čiliak tak minimálne na tri mesiace odíde do klubu, ktorý sa po šiestich kolách potáca na poslednom mieste najvyššej českej súťaže bez zisku jediného bodu.

Marek Čiliak (2)
foto jäzva

Marek Čiliak by sa mal objaviť na tréningu Zlína vo štvrtok a už v piatok pôjde do bránky proti Pardubiciam. V nedeľu je na programe derby stretnutie medzi Zlínom a Brnom, do neho však Čiliak na vlastnú žiadosť nezasiahne.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Zlín

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Česko

Pozri viac

ProFutbal.sk