HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Výborný duel, zhodli sa aktéri derby pod Pustým hradom. Špirko: Prehral lepší tím
zdroj: foto: Vladimír Chramazda

Výborný duel, zhodli sa aktéri derby pod Pustým hradom. Špirko: Prehral lepší tím

Výborná atmosféra, dramatický priebeh, boj o body až do posledných sekúnd. Tak by sa dalo opísať prvé derby Zvolen-Banská Bystrica v tejto sezóne. Takmer 3900 divákov sledovalo kvalitný hokej, v ktorom nebola núdza o krásne góly, množstvo vylúčení i potýčok na ľade. Tri body si po výhre 4:3 odviezol domov obhajca titulu.

Domáci prestrieľali svojho rivala v pomere 47:27, ani to im však nestačilo čo i len na bod. Hoci viedli 1:0 a v tretej tretine boli po vyrovnaní na 3:3 jasne na koni, konečnú podobu výsledku stanovil z protiútoku v čase najväčšieho tlaku bryndziarov v 52. minúte Wahl. Zverenci trénera Podkonického skúšali v závere vabank v hre bez brankára, dostať duel do predĺženia sa im však nepodarilo. „Bol to veľmi dobrý zápas, Zvolen hral výborne, myslím si, že aj my. Boli sme šťastnejší o jeden gól, takže sme radi,“ hodnotil bezprostredne po zápase Michal Kabáč, autor tretieho gólu Banskej Bystrice.

Kabáč, Gabor
Michal Kabáč sa so spoluhráčmi raduje z gólu (foto: Vladimír Chramazda)

„Domáci mali v tretej tretine tlak, snažili sme sa vyhadzovať puky jednoducho vonku. Veľmi sa nám to nedarilo. Mali sme však šťastie, vyšiel ná protiútok a rozhodli sme,“ pokračoval bronzový medailista z juniorských MS 2015. Svoj presný zásah zaznamenal v 33. minúte. Ďatelinka nahodil puk, brankár Tomek ho betónmi zrazil priamo do dráhy Kabáčovi, ktorý sa z prvej nemýlil. „Snažíme sa skúšať strely na betón a potom si nájsť priestor na dorážku. Puk sa odrazil priamo ku mne, už som sa len modlil, aby som ho trafil do prázdnej časti bránky.“

Veľkým problémom viacerých mužstiev je v úvode sezóny veľká nedisciplinovanosť. Aj barani hrali v piatok pod Pustým hradom až osemkrát v oslabení. Pykali za to dvoma inkasovanými gólmi. „Aspoň my hráči na oslabenia si zahráme viac. No musíme to skresať, v oslabení sa hrá veľmi ťažko. Nemôžeme mať toľko vylúčení, hoci tentoraz sme to zvládli,“ uvedomuje si 23-ročný rodák z Trstenej.

Smútok z prehry v derby neskrývali Zvolenčania. „Dovolím si tvrdiť, že prehral lepší tím,“ vravel novinárom Rastislav Špirko, ktorý následne zhodnotil celé stretnutie slovami: „Na štadióne bola výborná atmosféra, konečne to malo všetko, čo hokej má mať. Stretli sa dve výborné mužstvá a na ľade to bolo od prvej minúty cítiť.“

Rastislav Špirko
Špirko bol z prehry smutný, no výkon Zvolena hlavne v tretej tretine ho potešil. (foto: Vladimír Chramazda)

„V hre päť na päť sme im toho veľa nedovolili. Pri góloch, ktoré sme dostali, sa puk odrazil pre súpera v správny moment na správne miesto. No myslím si, že sme odohrali dobrý zápas,“ pokračuje 35-ročný útočník, ktorý napriek prvej domácej strate nezúfal: „Táto prehra nás určite posilní, v mužstve zanechá pozitívnu stopu, otrasieme sa a ideme ďalej.“ Veľký tlak Zvolena v treťom dejstve gól domácim nepriniesol. Naopak, hostia trestali. „Treba dávať góly, viac sa tlačiť pred bránku, aby to súperov gólman nemal jednoduché. Keď zväčšíme početnosť striel, dáme aj ´škaredé´ gól, ktoré teraz potrebujeme.“ dodal Špirko.

ZVolen - Banská Bystrica (.4.10.) (70 obrázkov v galérii)

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Zvolen

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

ProFutbal.sk