HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Nagy odbehol prvý polmaratón v živote: Bolo to úžasné!
zdroj: foto Tomáš Mačej

Nagy odbehol prvý polmaratón v živote: Bolo to úžasné!

Počas svojej bohatej hokejovej kariére čelil Ladislav Nagy mnohým výzvam, no tá nedeľňajšia bola jedinečná. Vôbec prvýkrát v živote stál na štarte polmaratónu a v spoločnosti vyše 14 000 bežcov vybehol v ústrety vetrom bičovaným košickým uliciam.

„Hlavne, že som to odbehol. Bola to nádhera a pocity sú krásne. Tá podpora zo strany ľudí bola úžasná a veľmi rád si to zopakujem aj o rok,“ skonštatoval v cieli 96. ročníka Medzinárodného maratónu mieru majster sveta z roku 2002.

Po prebehnutí cez cieľovú pásku pôsobil sviežo a vyzeralo to tak, že by dal pokojne ešte ďalších 21 kilometrov.

„Celý maratón by bol priveľkým sústom. Polmaratón je však ideálny. Ak by nefúkalo, tak by to bolo ešte lepšie. Ja som si to však aj tak užil a bola to naozaj super skúsenosť,“
pochvaľoval si Nagy, ktorému v cieli namerali čas 2:02:54. Prvých desať kilometrov pritom odbehol za 59:51, no druhých už za 57:01. V priebehu pretekov teda zrýchľoval.

„Chcel som sa zmestiť pod dve hodiny, ale prvých štrnásť kilometrov som mal pomalé tempo. Potom som to zrýchlil a nabudúce si budem vedieť stanoviť tempo lepšie. Určite to môžem zvládnuť pod dve hodiny,“
pridal Ladislav Nagy, ktorý sa prihlásil na polmaratón následkom stávky s kamarátmi. „Potom som s nimi chodil trénovať a teraz ma budú musieť pozvať na kávu,“ dodal s úsmevom bývalý reprezentant Slovenska.


Odporúčame

Najnovšie z klubu: Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

ProFutbal.sk