HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Vystrieda Hašek Zemana? V tejto chvíli sa sústredí na biznis či lov bažantov a kačiek
zdroj: jäzva

Vystrieda Hašek Zemana? V tejto chvíli sa sústredí na biznis či lov bažantov a kačiek

Čo dnes robí legendárny Dominik Hašek a zatúžil naozaj po mieste v prezidentskej kancelárii? Aj tieto otázky položil zámorský portál nhl.com v rámci najnovšieho dielu svojej rubriky „päť otázok s ...“

Čomu sa dnes venuje Dominik Hašek?

Mám toho veľa. Stále hrám hokej, ale ide už len o zápasy pre zábavu v rámci amatérskej partie. Na ľade som raz či dvakrát týždenne. Z pohľadu biznisu sa venujem energetickým nápojom Smarty. V tejto firme som výkonným riaditeľom a mám teda plné ruky práce.

Okrem toho mám dvoch poľovníckych psov, anglického setra a maďarského setra. Chodím s nimi na poľovačky. Práve teraz sa nám začala sezóna lovu bažantov a kačíc. Bavím sa teda.

Nakoľko vážny je váš úmysel kandidovať na funkciu prezidenta Českej republiky?


Politika je niečo, čo ma naozaj zaujíma. Celkom sa jej venujem. V najbližších rokoch sa však plánujem venovať tomu, čo robím teraz. Čiže biznisu s nápojmi Smarty. Prezident Zeman má pred sebou ešte tri roky vo funkcii. Teraz teda na kandidatúru nemyslím a uvidíme, čo bude o tri roky.

Róbert Reichel, Lucio Topatigh, Dominik Hašek
jäzva (jäzva)

Nakoľko intenzívne vnímate politiku?

Čítam knihy, sledujem internet, počúvam rádio, sledujem televíziu. Politika ma zaujíma a rovnako tak ma zaujíma aj americká politika a americký biznis. Sledujem to, čo sa deje za oceánom, pretože USA má vplyv aj na Európu a Českú republiku. Určite mám v tomto smere celkom dobrý prehľad.

Ako ste si užili zápas medzi Chicagom a Philadelphiou v Prahe?


V prvom rade som mal veľkú radosť z príchodu NHL do Českej republiky. Pre našich fanúšikov to bolo veľmi vzrušujúce. Po dlhšom čase si opäť užili zápas NHL a viem, že sem cestovali fanúšikovia z celej republiky, ale aj zo zahraničia. Bolo tu veľa Slovákov či Britov. Bola to teda skvelá vec pre fanúšikov a myslím si, že aj pre samotných hráčov.

Dlhých deväť sezón (1992-2001) ste odchytali v Buffale. Vraciate sa ešte niekedy do tohto mesta?


Buffalo je mojim druhým domovom. Chodím tam každý rok minimálne dvakrát. Najbližšie sa tam chystám v novembri, pretože ma tam čakajú milé povinnosti v rámci projektu Hašek Heroes. Ide o charitu pre deti. V organizácii Sabres som strávil dlhé roky a mám tam stále veľa priateľov. Rovnako tak mám rád komunitu v Buffale. Tento rok navyše oslavuje klub 50-ročné jubileum. Teším sa teda na oslavy tohto míľnika a na stretnutie so staršími hráčmi.

zdroj: nhl.com

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Buffalo Sabres

Pozri viac

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

ProFutbal.sk