HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Česi predstavili unikátne plechové medaily
zdroj:

Česi predstavili unikátne plechové medaily

Organizátori Majstrovstiev sveta juniorov 2020 predstavili medaily pre najlepšie tímy šampionátu, ktorý sa uskutoční od 26. decembra do 5. januára v Ostrave a Třinci.

Autorom návrhu medailí je architekt a šperkár Oldřich Sládek, pričom každá z nich bola vyrobená ručne z pätnástich častí.

"MS sa uskutočnia v Ostrave a Třinci, pričom tieto mestá sú známe predovšetkým spracovaním železa a ocele. Tieto medaile preto odrážajú práve túto skutočnosť. Vo finálnej fáze boli spracovávané ručne a ide teda o skutočné originály," uviedla generálna sekretárka organizačného výboru MS 20 Markéta Štěrbová.

Oldřich Sládek dal podobu medailám už po druhý raz. Prvýkrát sa tak stalo počas MS v hokeji v roku 2015. "Estetika medailí vycháza z podoby oceľových miest, ich tradičnej priemyselnej podoby a z princípu ich stavby," uviedol autor.

Každá z medailí sa skladá zo siedmich vrstiev. Šesť vrstiev tvorí oceľový plech, pričom každá vrstva je laserom prerezaná do iného tvaru. Medzi tieto vrstvy je vložená stuha z gumotextílie. Medaila je spojená mosadznými nitmi.

Najcennejšie medaille sú galvanicky pozlátené 24-karátovým zlatom a ich stuha má červenú farbu. Strieborné medaily sú ponechané vo farbách ocele a doplnené modrou stuhou. Bronzové medaily sú zlátené červeným zlatom. Spoločnou veľkosťou je priemer 60 milimetrov a šírka pol centimetra.

Ceny na zápasy základnej skupiny MS do 20 rokov sú v rozmedzí 140 - 240 - 290 Kč. Najdrahšie bude finále za 450 českých korún. 


Odporúčame

Najnovšie z kategórie: MS 2020

Pozri viac

ProFutbal.sk