Hokej.sk Hokej.sk

Neal v Edmontone ožil. Štvorgólovým výkonom zarobil výhercovi súťaže 100 000 dolárov
zdroj: foto TASR-AP

Neal v Edmontone ožil. Štvorgólovým výkonom zarobil výhercovi súťaže 100 000 dolárov

Keď v lete získali Olejári z Edmontonu z Calgary útočníka Jamesa Neala výmenou za Milana Lucica, pýtali sa mnohí – má na to ešte?

Tridsaťdvaročný útočník mal za sebou veľmi slabú sezónu, veď v drese Plameňov nastrieľal v 67 zápasoch iba sedem gólov. Na bránky súperov pritom vyslal 141 striel a jeho úspešnosť streľby tak predstavovala päť percent.

Zmena pôsobiska v rámci kanadskej provincie Alberta mu však jednoznačne prospela. Po úvodných troch zápasoch sezóny má na svojom konte šesť gólov, pričom až štyri z nich zaznamenal počas svojej šou na ľade New Yorku Islanders. Hráč, ktorý predtým bežne strieľal 25 gólov za sezónu je teda späť!

„Nealer tu našiel svoju pohodu,“
teší sa tréner Edmontonu Dave Tippett. „Mal tuším jedenásť či dvanásť striel na bránku. Páči sa mi a som rád, že k nám prišiel ako energický hráč. Pomáha celému tímu a to nielen gólmi. Je to skúsený hráč, ktorý pridal potrebnú šťavu do šatne. Som veľmi rád, že sa mu takto darí.“

Pri pohľade na streleckú pohodu Neala sa až nechce veriť, že sa vlani v Calgary tak veľmi trápil.

Má za sebou jeden rok voľna, ale ak niekto strieľa cez dvadsať gólov desať rokov po sebe, tak to predsa nemohol zabudnúť,“ poznamenal spoluhráč Zack Kassian. „Je to skvelý spoluhráč a sme radi, že ho tu máme.“Nealovu „nápravu“ ľudia čakali, no takýto raketový štart je určite príjemným prekvapením. Stal sa totiž prvým hráčom v histórii Oilers, ktorému sa podarilo streliť šesť gólov v prvých troch zápasoch sezóny. A to nemusíme pripomínať, že v tomto klube pôsobili legendy ako Wayne Gretzky či Mark Messier.

„Ja som strieľal góly počas celej kariéry a v tomto smere na seba vyvíjam silný tlak. Ten tlak potrebujem, obzvlášť po poslednej ťažkej sezóne. Potreboval som šancu dokázať, že som to stále ja,“
zdôraznil Neal. „Prišiel som sem a od prvej chvíle som cítil dôveru ľudí. Viem, že mi verili. Verili v dobrú sezónu a veria, že pomôžem tímu do play-off.“

Play-off je ešte ďaleko, no štart sezóny s bilanciou 3-0 je mimoriadne pozitívny.

„Určite nás to teší a cítime sa dobre,“
pokračuje James Neal. „V lete sa tu udialo veľa zmien. Prišiel nový manažér Ken Holland, tréner Tippett. Zmenilo sa tu veľa a od úvodu ukazujeme, že sme tímom, ktorý chce bojovať o Stanleyho pohár. Pre mňa osobne bolo jednoduché zapadnúť sem od prvého dňa. Cítim sa tu totiž komfortne.”

Štvorgólový výkon Neala potešil aj výhercu súťaže, ktorý si nakúpil v supermarkete Save on Foods. Vďaka streleckej potencii 32-ročného rodáka z Whitby totiž získal rovných 100 000 dolárov. Mimochodom, ak by strelil aj piaty gól, získal by šťastný nakupujúci rovný milión dolárov.

zdroj: nhl.com

zdroj: edmonton journal

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Edmonton Oilers

Pozri viac

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

ProFutbal.sk