HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Šampióni NHL navštívili Sieň slávy, na pamiatku tam nechali majstrovský prsteň
zdroj:

Šampióni NHL navštívili Sieň slávy, na pamiatku tam nechali majstrovský prsteň

Hokejisti majstrovského tímu St. Louis Blues absolvovali návštevu Siene slávy NHL v Toronte. A neprišli tam s prázdnymi rukami. Slávnu zbierku totiž rozšírili o vlastný prsteň šampiónov.

Spoločnosť hráčom Blues robili generálny manažér Doug Armstrong, tréner Craig Berube i šéf klubu Tom Stillman. Hokejisti zo St. Louis sa stali trinástym majstrom, ktorý mal šancu na špeciálnu prehliadku Siene slávy. 

"Takýto ceremoniál organizujeme od roku 2007 a toto je prvý prípad, keď k nám zavítal kompletný tím majstra. Prvýkrát sme tu mali aj člena vlastníckej štruktúry klubu," uviedol kurátor Siene slávy Phil Pritchard.

Stillman pôsobí vo vedení klubu zo St. Louis od roku 2012. "Pri každej takejto akcii s pohárom si opätovne uvedomujem, že sa nám podarilo splniť sen. Stále sa pritom sám seba pýtam, kedy sa tento sen skončí. Zatiaľ sa tak však našťastie nestalo."

Hráči tímu Blues si poprezerali artefakty uložené v Sieni slávy, pričom asi najviac ich zaujala prilba útočníka Davida Perrona z čias jeho pôsobenia v Lewinstone v Quebec Major Junior Hockey League.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: St. Louis Blues

Pozri viac

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Oddychový čas

Pozri viac

ProFutbal.sk