HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Diváci z nich sledovali bratov Šťastných, teraz sú historické sedadlá na predaj
zdroj: jäzva

Diváci z nich sledovali bratov Šťastných, teraz sú historické sedadlá na predaj

Mesto Quebec ponúka na predaj sedadlá zo štadióna Pepsi Colisee, ktorý bol v minulosti domovom klubu Quebec Nordiques.

Drevené sedadlá zo starej haly budú k dispozícii od 19. do 20. októbra, pričom každé bude stáť 30 dolárov. Jeden záujemca si však môže kúpiť maximálne dvanásť sedadiel.

Záujem o sedadlá už podľa predstaviteľov mesta prejavilo vyše 500 ľudí. Hala otvorená v roku 1949 hostila v roku 2008 majstrovstvá sveta v hokeji a v pamätnom finále proti domácej Kanade v nej získali zlato hokejisti Ruska. Za stavu 4:4 rozhodol v predĺžení Iľja Kovaľčuk.

Pepsi Coliséé
jäzva (jäzva)

S demoláciou Pepsi Colisee začali minulý mesiac, pričom jej náhradou bude moderný štadión Videotron Centre. Stará hala bola domovom Nordiques až do roku 1995, keď sa klub odsťahoval do Colorada. Neskôr v nej hrával svoje zápasy tím Quebec Remparts. 

Celková kapacita štadióna predstavovala 15 000 divákov, no na predaj bude iba 4000 drevených sedadiel. Zvyšných 11 000 modrých plastových sedadiel rozdajú školám a iným inštitúciám v oblasti mesta Quebec City. 

Špeciálnu ponuku predstavujú sedadlá, ktoré budú podpísané bývalými hráčmi Nordiques. Ich cena bude o 25 dolárov vyššia. Výťažok poputuje na charitu.


Odporúčame

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

ProFutbal.sk