HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Tomko sa vracia z dovolenky, káder vystuží Michal Roman
zdroj:

Tomko sa vracia z dovolenky, káder vystuží Michal Roman

Vedenie MHK 32 Liptovský Mikuláš zareagovalo na slabý štart do sezóny poslaním hlavného trénera Antona Tomka na dovolenku a zápas proti Zvolenu (2:6) viedli Juraj Halaj s Jánom Lacom.

Ako informoval generálny manažér Milan Čanky, tréner Tomko sa vracia z dovolenky do šatne a bude pokračovať vo svojej práci. 

"Spoločne sme si vydiskutovali nejaké veci a pánovi Tomkovi sa dovolenka dnešným dňom končí. Určite však vyvodíme nejaké dôsledky týkajúce sa nášho slabého začiatku. Ján Laco ostáva pri mužstve v pozícii konzultanta brankárov," uviedol Čanky, ktorý priznal objektívnu príčinu slabších výsledkov. "Faktom je, že sme ešte ani jeden zápas neodohrali v kompletnom zložení. Verím tomu, že sa to teraz zlepší a začneme hrať tak, ako sme si želali pred sezónou. Sedenia budem mať samozrejme aj so samotnými hráčmi, pretože je predovšetkým na nich, aby dokázali, že hokej hrať vedia. Nejaké bodové ultimáta im však dávať nebudeme. Sami sú nešťastní z postavenia v tabuľke a aj z herného prejavu. Musia sa dostať z tohto bloku."

Na Liptove si uvedomujú aj potrebu vystuženia kádra a do konca sezóny prichádza zo Zvolena na hosťovanie 21-ročný obranca Michal Roman.

"Pripojí sa k nám okamžite," potvrdil Čanky.  "Pracujeme aj na ďalšom posilnení kádra a rozrobené máme niečo v rámci spolupráce s Banskou Bystricou. Riešim nejakých obrancov a centra z Čiech. Všetko sú to však mladí hráči, pretože náš rozpočet patrí medzi najnižšie v lige."

"S pánom manažérom sme si sadli a povedali sme si o veciach, ktoré nás trápia. Našli sa tam rezervy, ktoré má každá strana. Súhlasím s tým, že nám stále chýbali hráči. Nie jeden či dvaja, ale spravidla až štyria. Pri našom kádri tak opadal tlak na konkurenciu," vyjadril sa Anton Tomko, ktorý priznal aj svoj podiel viny. "Ak sa chceme pohnúť dopredu, tak si musíme všetci vstúpiť do svedomia a byť optimistickejší. Do sezóny sme nastúpili s tým, že chlapci mali v hlavách veci, ktoré by tam mať nemali. Musíme zlepšiť prácu na ľade i po psychickej stránke."

Liptovský Mikuláš má v piatok voľno a svoj najbližší zápas odohrá v nedeľu v Budapešti.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: MHk 32 Liptovský Mikuláš

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

ProFutbal.sk