Špirko to tušil: Cítil som, že dobyjeme michalovskú arénu
zdroj: foto Peter Brendza

Každá séria má svoj koniec a michalovskí hokejisti od úvodu vyhlasovali, že ani tá ich nebude trvať večne. Od svojho príchodu do Tipsport ligy na domácom ľade dominovali, no v nedeľu pricestoval Zvolen a pekná séria je minulosťou.

Predzvesťou konca domácej neporaziteľnosti Zemplínčanov bol už gól Rastislava Špirka zo štrnástej sekundy. Najrýchlejší gól sezóny dodal hosťom krídla a v desiatej minúte to už bolo 0:2.

„Ten gól nás naštartoval a udal tón zápasu. Dodalo nám to sebavedomie a keď sme dali aj druhý gól, tak sme už hru kontrolovali. A to i napriek obrovskému množstvu vylúčení,“
poukázal Rastislav Špirko na 98 trestných minút. V nervóznom zápase mali domáci 13 a hostia až 20 vylúčených. „Rozhodcovia udali takýto tón, ale musím priznať, že aj z našej strany to bolo miestami zbytočné. Často tam zbytočne kecáme a rozhodcovia už vedia, kto rád komentuje každý moment. Tomuto sa musíme vyvarovať, pretože nás to zbytočne rozptyľuje.“

Šarvátky a rozkúskovaná hra vyhovujú vždy viac tomu, kto je v zápase na koni. A „rytieri“ spod Pustého hradu sedeli v sedle pevne od úvodu až do konca. Domáci odpor dokázali zakaždým otupiť dobre načasovaným gólom.

Musím pochváliť aj Michalovce. Boli nepríjemní a mali veľa nebezpečných situácií. Podržal nás však brankár a to nás posúvalo k víťazstvu. Išli sme si za svojimi šancami a tie sme využili. Nebolo to však vôbec jednoznačné. Jednoducho sme skórovali vtedy, keď sme to potrebovali. Výsledkovo sme boli stále na koni a súper musel riskovať,“ zamyslel sa 35-ročný martinský odchovanec.

Zvolenčania tak dokázali to, čo nikto pred nimi. Zatiaľ čo predošlí piati súperi „líšok“ cestovali zo Zemplína v neveselej nálade, oni mohli nakladať výstroj do autobusa s úsmevmi na tvárach.

„Vedeli sme, že je rad na nás a musíme to zlomiť. Vnútorne som cítil, že to budeme práve my, kto dobyje michalovskú arénu,“