HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Nejezchleb reaguje na platobnú morálku Nových Zámkov
zdroj: foto jäzva

Nejezchleb reaguje na platobnú morálku Nových Zámkov

Prestrelka medzi bývalými hráčmi Nových Zámkov a samotným klubom neutícha. Klub z juhu Slovenska zdôrazňuje, že z vlastného pohľadu nevníma žiadne neuhradené záväzky a súčasný tréner František Kučera i brankár Matej Kristín po nedeľňajšom súboji v Poprade potvrdili, že s výplatami v klube nikdy problém nebol.

Takéto vyjadrenia však nenechali chladným bývalého útočníka Zámkov Richarda Nejezchleba.

Po prečítaní vyjadrení Kristína a pána Kučeru musím konštatovať, že je to naivné a navyše sú to klamlivé odpovede. Že o nič nejde? Ak by im klub dlžil také čiastky ako mne a ostatným hráčom, tak by z toho určite haló robili,“ hovorí Nejezchleb.

„Som zvedavý, ako bude hovoriť, keď raz bude v Nových Zámkoch končiť a nedostane svoje peniaze. Väčšina hráčov dostala vlani iba januárovú výplatu, aby sa išlo do predkola play-off so zaplatenými účtami. Potom už neprišlo nič až do konca júna, júla, resp. niektorým hráčom chodili na účty iba časti výplat. Ak by sa dbalo na pravidlá Výkonného výboru SZĽH, tak by Nové Zámky ani nesplnili pravidlá týkajúce sa udelenia licencie. Záväzky mali byť uhradené do 30. júna 2019. Peniaze však prišli až v júli a aj to iba malá časť. V tomto období dlžili aj pánom Jančuškovi a Bačovi. Ak chcú Nové Zámky potvrdiť svoju skvelú platobnú morálku, tak nech ukážu výpisy z účtov týkajúce sa platieb hráčom. Ja osobne im na to dávam svoj súhlas a viem, že rovnako sú na tom aj Henderson, Andersons, Zaťko, Ručkay či páni Jančuška a Bača,“ pokračuje bývalý útočník Nových Zámkov.

Ako na záver Nejezchleb dodáva, pre všetky strany by bolo najlepšie, ak by boli záväzky uhradené a celá vec by mohla byť konečne minulosťou.

„Nikto z nás hráčov a ani agent Tomáš Krejčí nechceme negatívne ovplyvňovať situáciu v klube. Nechceme pripraviť hráčov o prácu a nechceme, aby išiel klub do konkurzu. Bohužiaľ nás k tomu donútilo konanie VV SZĽH, ktorý nestojí na strane hráčov a neriadi sa vlastnými smernicami. Dať teda klub na súd bola pre nás posledná možnosť
,“ dodáva Richard Nejezchleb pre hokej.sk.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: MHC Nové Zámky

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

ProFutbal.sk