HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Rielly vyrovnal klubový rekord Toronta, tréner Wild by privítal čarovný nápoj na zrýchlenie hráčov
zdroj: foto TASR-AP

Rielly vyrovnal klubový rekord Toronta, tréner Wild by privítal čarovný nápoj na zrýchlenie hráčov

Hráčom Toronta Maple Leafs v novej sezóne nevychádzajú úvody zápasov. Javorové listy sú spravidla tímom, ktorý inkasuje ako prvý. Inak tomu nebolo ani proti Minnesote Wild, no tentoraz ich to mrzieť nemuselo.

Hráči kanadského tímu totiž zlomili zápas fantastickou druhou tretinou, ktorú vyhrali 4:0. Na vyskladanie gólového kvarteta im pritom stačilo čosi vyše jedenástich minút.

Gól a dve asistencie zaznamenal Mitch Marner, no ešte pôsobivejšia bola bilancia Morgana Riellyho. Dvadsaťpäťročný obranca asistoval pri všetkých štyroch góloch a svoju tohtosezónnu bodovú porciu navýšil na 9 asistencií v 7 zápasoch.

„V prvej tretine sme opäť neboli takí dobrí, ak chceme byť. V tomto sa musíme zlepšiť,
“ priznal tréner Mike Babcock po výhre 4:2.Riellyho štyri asistencie v jednej tretine predstavujú vyrovnanie klubového rekordu Ricka Vaiveho z 12. marca 1984.

„Snažili sme sa hrať trpezlivo. Stále sme si vraveli, že nemáme dôvod na paniku a musíme hrať svoju hru. Aj v prvej tretine sme totiž hrali celkom dobre. Akurát sme z nej nevykorčuľovali s výsledkom, aký sme si želali,
“ zamyslel sa Rielly.

Spomínaná druhá tretina naopak absolútne nevyšla hosťom z Minnesoty.

„Takto sme tú tretinu rozhodne hrať nechceli. Chceli sme sa udržať vo vedení, ale namiesto toho sme prišli o zápas
,“ povzdychol si brankár Devan Dubnyk.

Podľa trénera Wild Bruce Boudreaua chýbala jeho tímu rýchlosť. Tento fakt vyplýval aj z porovnania prestarnutejšieho kádra Minnesoty s mladíckou podstatou tímu Toronta.

„Želal by som si magický nápoj, ktorý by našich hráčov zrýchlil. Takýto nápoj však nemám. Musím sa s tým vysporiadať inak,“
skonštatoval Boudreau.

zdroj: nhl.com
zdroj: nhl.com

zdroj: sportsnet.ca

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Minnesota Wild

Pozri viac

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

ProFutbal.sk