Hokej.sk Hokej.sk

Martinčania angažovali skúseného trénera
zdroj: TASR

Martinčania angažovali skúseného trénera

Hokejistov HK Vitar Martin povedie v ďalšej časti sezóny tréner s bohatými reprezentačnými skúsenosťami Ernest Bokroš.

Na začiatku týždňa rozviazal klub z Turca zmluvu s trénerom Róbertom Spišákom, od štvrtku povedie Martinčanov už 60-ročný rodák z Karvinej.

"Podarilo sa nám nájsť spoločnú reč s najúspešnejším slovenským trénerom pánom Bokrošom. Ide o trénera s obrovskými skúsenosťami čo dokazujú jeho úspechy, resp. majstrovské tituly v našej najvyššej súťaži, v Českej republike, či úspechy v národnom tíme.Teší nás, že si pán Bokroš vybral práve Martin, a to kvôli našej vízii, aj napriek aktuálnym ponukám ktoré mal z českej najvyššej súťaže a taktiež z Tipsportligy," informoval riaditeľ klubu Milan Murček a ďalej dodáva: "Príchod pána Bokroša je jasný dôkaz toho, ako to vážne myslíme s postupom do našej najvyššej súťaže, dávame si najvyššie ciele a snažíme sa ich postupne napĺňať. Verím, že skúsenosti pána Bokroša naštartujú náš tím k lepším výkonom a z dlhodobého hľadiska budú prospešné pre martinský hokej".

Tréner Ernest Bokroš ešte tento rok pôsobil ako hlavný tréner slovenskej reprezentácie do 20 rokov, kde od roku 2011 zastával funkciu hlavného trénera. V sezóne 2014-2015 získal so slovenskými reprezentáciou do 20 rokov na MS v Kanade bronzové medaily. V tej istej sezóne bol Ernest Bokroš vyhlásený v ankete Hokejista roka za "Trénera roka". Rovnaké ocenenie získal aj v Českej republike v roku 2004, po zisku titulu s HC Hamé Zlín. V roku 2000 získal Ernest Bokroš ako asistent trénera striebornú medailu na MS Petrohrade a v roku 2002 sa stal v Göteborgu majstrom sveta.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Martin

Pozri viac

Najnovšie z ligy: SHL

Pozri viac

ProFutbal.sk