HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Buček skončil vo Fínsku, zamieril do Česka k Stavjaňovi
zdroj: jäzva

Buček skončil vo Fínsku, zamieril do Česka k Stavjaňovi

Počas predošlej sezóny patril medzi najväčšie hviezdy Nitry a získal aj Zlatú korčuľu pre najužitočnejšieho hráča tipsportligového play-off. Samuel Buček po vydarenej sezóne 2018/2019 absolvoval aj rozvojový kemp Detroitu Red Wings, ktorý mu odporučil prestup do fínskeho KooKoo Kouvola. Tam však 20-ročný útočník vo štvrtok predčasne ukončil svoje pôsobenie.

Rodák spod Zobora a odchovanec nitrianskeho hokeja odohral v Liige iba päť súťažných zápasov a na svoje konto si pripísal len jednu gólovú asistenciu. "Samuel si nenašiel stabilné miesto v prvom tíme. Ide o mladého hráča, ktorý potrebuje pravidelne nastupovať, preto bolo pre obe strany najlepšie riešenie ukončenie spolupráce," vysvetlil športový riaditeľ Kouvoly Jarno Kultanen prostredníctvom klubového webu.

Buček si už aj našiel nové pôsobisko. Mladý talent, ktorý v uplynulom ročníku Tipsport ligy zaznamenal do svojich štatistík 51 kanadských bodov (30+21) a v play-off pridal ďalších 14 (9+5), zamieril do neďalekého Česka a upísal Zlínu. Ten sa trápi, keďže má na konte z 11 odohraných zápasov v tejto sezóne iba šesť bodov a obklopuje posledné tabuľkové miesto.

Samuel Buček by mal pomôcť tímu vystužiť ofenzívne rady. Doteraz totiž hráči Zlína nastrieľali iba 28 gólov a doplácajú na slabú efektivitu. Do tohto tímu nedávno prišiel aj brankár Marek Čiliak, ktorý v ňom zotrvá minimálne do konca tohto kalendárneho roka. Mužstvo stále vedie Antonín Stavjaňa, ktorý v predošlej sezóne doviedol Nitranov k strieborným medailám a Buček sa tak znovu stretne so svojím bývalým koučom. "Baranom" sa upísal do konca aktuálnej sezóny.

"Samo sa pred lanským ročníkom vrátil z juniorských súťaží v zámorí a skvelo odohral premiérový ročník medzi seniormi. Mal síce pomalší rozjazd, ale začiatkom novembra sa rozstrieľal, dával jeden gól za druhým a pravidelne bodoval. Dostal veľa priestoru na ľade a výborne mu vyšlo aj play-off. Mal veľkú zásluhu na tom, že sa Nitra dostala do finále. Od jeho príchodu si sľubujeme, že bude dávať góly a zvýši sa produktivita tímu," povedal k angažmánu Bučeka Stavjaňa na oficiálnom webe mužstva PSG Berani.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Zlín

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Česko

Pozri viac

ProFutbal.sk