HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Rittich a Hellebuyck otestovali špeciálny výstroj pre Heritage Classic, Binnington si uctil Josepha
zdroj: foto TASR-AP

Rittich a Hellebuyck otestovali špeciálny výstroj pre Heritage Classic, Binnington si uctil Josepha

Medzi najatraktívnejšie zápasy sezóny NHL patria každoročne tie pod otvoreným nebom. Okrem novoročného Winter Classic sú to i zápasy Stadium Series a Heritage Classic.

A práve súboj v rámci Heritage Classic sa uskutoční už 26. októbra na štadióne Mosaic v kanadskej Regine. Jeho aktérmi budú kanadské kluby Calgary Flames a Winnipeg Jets. Špecifickosť takého zápasu si uvedomujú i brankári David Rittich a Connor Hellebuyck. Obaja preto počas posledného tréningu otestovali špeciálny výstroj pre tento zápas. 

"Páči sa mi, je veľmi pekný," okomentoval kapitán Flames Mark Giordano výstroj českého brankára. Ten je ladený do hnedej farby, pričom obsahuje červený podtón. "Brankári vyzerajú počas zápasov bez strechy spravidla výborne a v kombinácii so špeciálnymi dresmi ide o parádny pohľad."

Hráči Calgary nastúpia v retro dresoch, ktoré budú replikami majstrovských dresov z roku 1989. Plamene vtedy získali svoj jediný Stanleyho pohár. 

"Kompletný výstroj predstavím až počas zápasu. Dovtedy to bude maximálne strážené tajomstvo," zasmial sa Rittich. Aj výstroj brankára Winnipegu Hellebuycka sa nesie v duchu jednoduchosti. Ladiť by mal s dresmi Jets, ktoré predstavujú spomienku na 70-te roky, kedy hrával tento klub vo WHA. 

Zápas Heritage Classic medzi Calgary a Winnipegom bude prvým súbojom pod otvoreným nebom v kanadskom meste, v ktorom sa nehrá NHL. Celkovo pôjde o 28. súboj bez strechy.


So zaujímavou novinkou vyrukoval aj brankár St. Louis Blues Jordan Binnington, ktorý vzdal prostredníctvom svojej novej masky z dielne Davida Gunnarssona poctu bývalému brankárovi Curtisovi Josephovi.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: St. Louis Blues

Pozri viac

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Video & Foto

Pozri viac

ProFutbal.sk