Druhú štvrtinu odpáli šláger Slovan - Košice
zdroj: jäzva

Štrnáste kolo Tipsport ligy bude zároveň začiatkom druhej štvrtiny. Na seba tak prvýkrát narazia súperi, ktorí sa už v tejto sezóne stretli. Hlavná pozornosť sa sústredí do hlavného mesta, kde si to v prestížnom derby rozdajú Slovan Bratislava a HC Košice.

Zápas kola: Slovan - Košice
Favorit kola:
Trenčín
Čierny kôň kola: Poprad
Hráč, ktorého sa oplatí sledovať: Samuel Buček. Dvadsaťročný reprezentačný útočník zažíva turbulentný štart sezóny. Po krátkom účinkovaní vo fínskom KooKoo mal byť posilou českého Zlína, no po ukončení kontraktu s Antonínom Stavjaňom zakotvil v materskej Nitre. Pod Zoborom sa na neho tešia ako na spasenie. Predvedie svoje kvality už vo svojom prvom štarte na ľade MAC?
Otázka kola: Padne v Bratislave tohtosezónny divácky rekord Tipsport ligy?

HC ‘05 iClinic Banská Bystrica - HK Poprad - 16.00 h

Líder tabuľky hostí siedmy Poprad a deväťbodový rozdiel favorizuje Banskú Bystricu. Majster absolvoval po víťazstvách nad Michalovcami a Nitrou cestu do švajčiarskeho Ambri-Piotta, kde sa rozlúčil s Ligou majstrov tesnou prehrou 3:4. V piatok pauzoval a teraz by rád postavil svoje postavenie na čele ligy. Popradčania dokázali zabodovať v posledných štyroch kolách, no posledná domáca prehra 2:3 po predĺžení s Trenčínom im určite veľa radosti nepriniesla. V stretnutí proti Dukle totiž viedli 2:0. Podobným spôsobom stratili "kamzíci" už niekoľko zápasov a jedným z nich bol aj prvý vzájomný duel proti "baranom". Popradčania vtedy doma viedli 2:1, aby prehrali 2:3. Títo súperi na seba narazili aj počas jasného semifinále a aj vtedy boli úspešnejší Banskobystričania. Veľmi optimisticky pre hostí nevyznieva ani štatistika pri početnej nevýhode. Zatiaľ čo HC´05 sa môže pochváliť najlepšími presilovkami v súťaži (23,53%), Poprad má najhoršie oslabové hry (75% úspešnosť).

Náš tip: 1

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HK Dukla Ingema Michalovce - 17.00 h

Prehra 1:5 v prvom kole na ľade Michaloviec akoby predznamenala slabú úvodnú štvrtinu, v ktorej nazbierali Liptáci iba šesť bodov. Zemplínčania sa naopak dostali do správneho rytmu a s 21 bodmi sa držia v prvej päťke. Pravda, ich sila je ukrytá predovšetkým v domácej hale a vonku zatiaľ vyhrali iba jediný zápas. Dukla uspela v piatok zásluhou hetriku Jakuba Lineta proti MAC Budapešť 4:1, Mikulášu naopak bojovný výkon proti Košiciam na body nestačil. Vo väčšej pohode sú rozhodne hostia, no tím MHK 32 by mala poháňať silná túžba po bodoch.

Náš tip: 1X

MAC Újbuda Budapešť - HK Nitra - 17.00 h

Nitre prvá štvrtina súťaže nevyšla. Vicemajster získal vo dvanástich zápasoch dvanásť bodov a pod ním je tak už iba Mikuláš. Pomôcť by mal príchod reprezentačného útočníka Samuela Bučeka. "Corgoni" prehrali trikrát v rade a v piatok nestrelili vo Zvolene ani gól. Ani "medvede" si však nemôžu vyskakovať, veď z posledných štyroch zápasov vyhrali jediný (proti L. Mikulášu). Zaujímavosťou je, že MAC získal až 15 zo svojich 16-tich bodov  na domácom ľade. V prvom vzájomnom súboji sezóny vyhrala Nitra 3:2 po obrate z 1:2.

Náš tip: 1X

HKM Zvolen - DVTK Jegesmedvék Miškovec - 17.00 h

Zvolen sa vezie na víťazne vlne a proti Miškovcu môže dosiahnuť už svoje piate víťazstvo v rade. Miškovcu sa naopak po výbornom vstupe do sezóny nedarí. Z posledných šiestich kôl uspeli "ľadové medvede" iba proti Novým Zámkom. Aj preto už v tabuľke spadli na ôsmu priečku. "Rytieri" majú tímu DVTK čo vracať, veď v prvom kole utrpeli na jeho ľade prehru 1:2. Obe stretnutia týchto súperov pod Pustým hradom mali v minulej sezóne diétny charakter. Zvolen v nich totiž vyhral 2:1 po predĺžení a 2:0. Pikantný nádych bude mať tento zápas pre obrancov Miškovca Davisa Vandana a Nicka Rossa, ktorí si urobili výborné meno práve vďaka účinkovaniu v drese HKM. Novinkou v domácom tíme je príchod 35-ročného obrancu Slavomíra Tomka.

Náš tip: 1

HK Dukla Trenčín - HC 07 WPC Koliba Detva - 17.00 h

Trenčín natiahol obratom v Poprade svoju víťaznú sériu na štyri zápasy. Detva naopak v posledných dvoch kolách podľahla Slovanu i Novým Zámkom a medzitým neuspela ani v Katoviciach v rámci Vyšehradského pohára. V prvom vzájomnom zápase viedla Detva 1:0, no Dukla výsledok otočila v tretej tretine gólmi mladíkov Valacha a Chromiaka. Trenčanom sa proti súperovi spod Poľany tradične darí a ich korisťou sa skončili posledné štyri vzájomné zápasy. Silnou zbraňou zverencov Jána Pardavého sú navyše najlepšie oslabové hry v lige (93,22 % úspešnosť).

Náš tip: 1

HC Slovan Košice - HC Košice - 18.00 h

V Bratislave sa po siedmich rokoch predstavia hokejisti z Košíc a očakávať sa tak dá krásna návšteva i parádny hokej na ostrí noža. V otváracom súboji sezóny bola košická Steel aréna vypredaná, no z víťazstva 2:1 sa tešili hostia z hlavného mesta. Tí majú teraz lepšiu formu, veď Slovan vyhral päťkrát v rade a na prvú Banskú Bystricu stráca iba bod. Košičania si po dvoch prehrách vylepšili náladu triumfom v Liptovskom Mikuláši a sú iba bodík za "orlami".