Rozbehnutí Žochári hostia Skalicu, šláger v Bratislave
zdroj: foto jäzva

Pätnáste kolo Slovenskej hokejovej ligy servíruje fanúšikom šláger v Bratislave, atraktívny duel v Topoľčanoch či šesťbodový duel v Žiline.

Zápas kola: Bratislava Capitals - HK Spišská Nová Ves

Favorit kola: Dubnica

Čierny kôň kola: Skalica

Otázka kola: Potvrdia Spišiaci kvalitnú formu aj na ľade lídra tabuľky?

HK ‘95 Považská Bystrica - HK Vitar Martin - 18.00 h

Panteri prehrali v posledných dvoch kolách s Topoľčanmi a Spišskou Novou Vsou a teraz ich čaká zápas proti ďalšiemu tímu z prvej štvorky. Martinčania zareagovali na prehru 4:7 na Spiši suverénnym triumfom 11:3 nad Levicami. Hetrikom sa zaskvel Videlka. V prvom vzájomnom súboji vyhral Martin 4:3, no dva body zachraňoval v predĺžení Murček. Turčania vtedy neustrážili náskok 3:0 a hneď dva góly inkasovali počas vlastnej početnej výhody.

Náš tip: 2

HC Topoľčany - HK Skalica - 18.00 h

Topoľčany vyhrali z posledných dvanástich zápasov jedenásť a v poslednom kole vyhrali na ľade Bratislavy Capitals. Žochári sú tak jednoznačne tímom s najlepšou formou. Skalica naopak neuspela vo dvoch z posledných troch zápasov, keď podľahla Leviciam i Dubnici. V prvom vzájomnom súboji sezóny vyhrali Topoľčany 3:2, teraz by to mohlo byť ešte výraznejšie.

Náš tip: 1

MHK TSS Group Dubnica - HK Gladiators Trnava - 18.00 h

Dubnica má o 15 bodov viac ako Trnava a je jasným favoritom tohto duelu. Obzvlášť, ak v poslednom kole nadelili hráči MHK Skalici nádielku 8:3. Gladiátori naopak vyhrali z posledných deviatich zápasov iba jediný. V prvom vzájomnom stretnutí však uspela Trnava a ide tak o jedno z troch doterajších víťazstiev hokejistov zo slovenského Ríma v tejto sezóne.

Náš tip: 1

MsHK DOXXbet Žilina - HK Levice - 18.00 h

Tabuľkových susedov delia iba dva body. Žilina tak stojí pred úlohou zmazať manko a dostať sa tak v tabuľke nad Levice. "Vlci" si po dvoch prehrách vylepšili náladu víťazstvom nad Trnavou, no výsledok 3:2 veľmi presvedčivý nebol. Levice naopak po dvoch prehrách vybuchli, keď inkasovali v Martine jedenásť gólov. V prvom vzájomnom zápase vyhrala Žilina hladko 6:2. Slabinou tímu spod Dubňa sú presilové hry. V ich využívaním sú s dvanástimi percentami najhorším mužstvom ligy. Levice majú naopak najhoršie oslabové hry (71,83%).

Náš tip: 1

Bratislava Capitals - HK Spišská Nová Ves - 18.30 h

V šlágri kola sa predstavia prvý a tretí tím tabuľky. Delia ich štyri body. Capitals bodovali v posledných piatich kolách, no v stredajšom šlágri podľahli Topoľčanom 3:4 po predĺžení. Spišiaci ťahajú trojzápasovú víťaznú sériu, keď po dvoch domácich výhrach uspeli aj v Považskej Bystrici. Sebavedomie východniarov dvíha aj triumf 6:5, ktorý zabezpečil v predĺžení prvého vzájomného duelu útočník Havrila. V praxi pôjde aj o súboj dvoch najofenzívnejších tímov ligy (Bratislava 69 gólov, SNV 63 gólov).