HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Slovenskú "osemnástku" čaká turnaj v Kodani, nominácia je známa
zdroj: hockeyslovakia.sk

Slovenskú "osemnástku" čaká turnaj v Kodani, nominácia je známa

Slovenská reprezentácia do 18 rokov sa v rámci prípravy na MS predstaví v novembri na Turnaji štyroch krajín v Kodani (7.-9. 11.). Tréner SR "18" Ivan Feneš nominoval na podujatie 22 hráčov, medzi nimi aj trojicu hokejistov pôsobiacich v zahraničí - Oleksija Mykluchu zo Salzburgu, Maxima Mastiča z Třinca a Mateja Kašlíka zo švédskeho Malmö Redhawks.

Slovenská "osemnástka" sa zíde v nedeľu 3. novembra na Zimnom štadióne v Piešťanoch, kde ešte pred samotným štartom na podujatí absolvuje krátky výcvikový tábor. V Kodani sa stretne s rovesníkmi z domáceho Dánska, Bieloruska a Nemecka. Podujatie bude pre mladých Slovákov prípravou na aprílový turnaj A-skupiny I. divízie MS, ktorý sa uskutoční na Slovensku. Cieľom zverencov Ivana Feneša je návrat do elitnej kategórie MS. Informoval o tom web Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH).

Nominácia SR "18" na výcvikový tábor v Piešťanoch a Turnaj štyroch krajín v Kodani:
Hráči:
Rayen Petrovický, Marko Stacha, Roman Vaňo (všetci Dukla Trenčín), Oliver Ketner, Richard Petráš (obaja Slovan Bratislava), Oliver Fatul, Jakub Kolenič (obaja HKM Zvolen), Samuel Rehák, Jakub Sihleský (obaja MsHKM Žilina), Adrián Zubák (HC '05 Banská Bystrica), Jakub Šimko (HK Brezno), Matej Jacko (HC Košice), Jakub Ragan (HK Mládež Michalovce), Šimon Nemec (HK Nitra), Oliver Stümpel (MMHK Nitra), Marek Putala (MŠK Púchov), Gabriel Olejník (HK Spišská Nová Ves), Samuel Krajč (Dukla Trenčín/MHK Dubnica nad Váhom), Šimon Opatovský (HK Trnava), Oleksij Myklucha (EC Red Bull Salzburg, Rak.), Maxim Mastič (HC Oceláři Třinec, ČR), Matej Kašlík (Malmö Redhawks, Švéd.)

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Reprezentácia

Pozri viac

ProFutbal.sk