Je tu ďalšia bitka o Strečno, Záhoráci hostia Spišiakov
zdroj: foto fb Mshk Žilina

Hlavným lákadlom 16. kola Slovenskej hokejovej ligy je tradične ostro sledované derby medzi Žilinou a Martinom. Nemenej pútavý je však aj súboj Skalica - Spišská Nová Ves, či duel medzi Levicami a Dubnicou. V Trnave a Považskej Bystrici sa pokúsia domáci outsideri prekvapiť hlavných favoritov ligy.

Zápas kola: Žilina - Martin

Favorit kola: Topoľčany

Čierny kôň kola: Levice

Otázka kola: Uspejú Žilinčania v bitke o Strečnom na druhý pokus?

MsHK DOXXbet Žilina - HK Vitar Martin - 17.00 h

Žilina stráca na Martin osem bodov, no to nemusí  hrať v derby žiadnu rolu. Potvrdil to aj prvý vzájomný zápas, ktorý ponúkol vyrovnaný hokej a hostia z Turca vyhrali až po predĺžení. "Vlci" pritom viedli 2:1 a to aj zásluhou gólu Martinčana Jaroslava Markoviča. Zatiaľ čo v oslabeniach hrajú obaja rivali výborne (tretie a druhé miesto v lige), výrazný rozdiel nájdeme pri pohľade na úspešnosť v presilovkách. Zatiaľ čo Martin využil 24,4% početných výhod, Žilinčania sú v tomto smere najhorším tímom ligy (11,25%). Zaujímavú príchuť bude mať tento zápas aj pre trénera Vitaru Ernesta Bokroša, ktorý mal byť pôvodne generálny manažérom MsHK. Z pohľadu formy sú na tom obe strany podobne, uspieť totiž dokázali v posledných dvoch kolách. Pôsobivá je však hlavne strelecká dispozícia Martina, ktorý nastrieľal v posledných dvoch kolách 19 gólov.

Náš tip: X2

HK Levice - MHK TSS Group Dubnica - 17.00 h

Aj v tomto prípade stráca domáci tím na svojho stredajšieho súpera osem bodov. A aj v tomto prípade platí, že to nemusí byť také jasné, ako hovorí pohľad na tabuľku. Levice uhrali v prvom vzájomnom zápase v Dubnici bodík za prehru 5:6 po predĺžení. Dva góly a asistenciu vtedy zaznamenal Jakúbek, v predĺžení rozhodol Nemček. Súčasná forma favorizuje Dubnicu, ktorá zdolala v posledných dvoch kolách Skalicu i Trnavu. Levice naopak inkasovali 11 gólov v Martine a následne nestrelili ani gól v Žiline.

Náš tip: 2

HK Skalica - HK Spišská Nová Ves - 17.00 h

Záhoráci vypálili v prvom vzájomnom zápase Spišiakom rybník, keď uspeli na ich ľade 6:2. Výrazne si vtedy pomohli štyrmi využitými presilovými hrami a v tomto smere sú celkovo najlepším tímom ligy (28,17%). Práve Spišiaci sú však hneď za nimi (26,37%). Skaličania majú za sebou tri zápasy na klziskách súperov, keď po víťazstve v Žiline prehrali v Dubnici i Topoľčanoch. Spišiaci prišli o trojzápasovú víťaznú sériu v hlavnom meste, kde utrpel maródkou oslabený tím debakel 0:6. Zaujímavosťou je, že zatiaľ čo Skalica vyhrala doma iba vo dvoch zo siedmich zápasov sezóny, Spišiaci naopak vonku uspeli v piatich z ôsmich prípadov. Premiéru zažije domáci maskot Trdlo.

Náš tip: 1X

HK Gladiators Trnava - HC Topoľčany - 17.30 h

V tomto prípade nie je o čom. Posledný tím tabuľky hostí Topoľčany, ktoré zvádzajú boj o prvé miesto. V prvom vzájomnom súboji vyhrali Žochári vysoko 7:2 a kvalitatívny rozdiel kádrov by sa mal prejaviť aj dnes. Gladiátori dokázali z posledných desiatich zápasov zdolať iba reprezentačnú osemnástku, Topoľčany naopak nestačili v rovnakom období iba na Spišskú Novú Ves.

Náš tip: 2

HK ‘95 Považská Bystrica - Bratislava Capitals - 18.00 h

Ďalší zápas s jasným favoritom v podobe tímu hostí. Líder tabuľky bodoval v posledných šiestich kolách, pričom prehru utrpel iba v súboji s Topoľčanmi. Panteri naopak prehrali trikrát v rade, pričom naposledy inkasovali osmičku v Martine. Prvý vzájomný duel priniesol parádnu prestrelku, v ktorej vyhrala Bratislava 10:6.