HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Som tu spokojný! Hlási z Číny Bondra
zdroj:

Som tu spokojný! Hlási z Číny Bondra

Som spokojný s podmienkami, ktoré nám klub poskytol. Verím, že aj vedenie je spokojné s mojimi výkonmi, vraví útočník Kchun-lunu DÁVID BONDRA.

Napevno sa udomácnil v KHL

Peter Bondra bol talent od prírody. Skvelý korčuliar, rodený strelec. Presadil sa v NHL, kde dvakrát ovládol tabuľku strelcov, pokoril bájnu métu hranicu 500 strelených gólov. Jeho syn Dávid je iný prípad. Sústredil sa nielen na hokejovú kariéru, ale aj štúdium na vysokej škole. V roku 2016 podpísal zmluvu s rodným Popradom. V priebehu dvoch rokov sa vypracoval na reprezentanta, štartoval na majstrovstvách sveta v Dánsku i doma na Slovensku. V tejto sezóne spravil ďalší veľký krok, keď sa presadil v KHL.

Dvadsaťsedemročný krídelník sa v lete upísal dohodol s čínskym klubom Červená hviezda Kchun-lun na mesačnom try-oute. Na druhý koniec sveta odlietal pokorne, no s vierou, že ak dá do každého tréningu maximum, má šancu sa presadiť. Podarilo sa.

Bondra odohral debutový zápas v nadnárodnej lige 14. septembra proti Traktoru Čeľabinsk. Nastupil vo štvrtej formácií, na ľade pobudol 12 minút a 12 sekúnd. Akoby príznačne k rodinnému číslo 12.

DOKÁZAL, ŽE MÁ NA TO


Na ďalšiu šancu čakal dva týždne, v októbri odohral za Kchun-lun už sedem duelov. Veľká chvíľa v jeho kariére prišla 21. októbra, kedy strelil do siete Soči premiérový gól. V ďalšom zápase s Omskom si pripísal dva body za duo gólových prihrávok. „Vedel som, že hrať KHL nebude ľahké. Počas skúšky som dokázal, že mám na to hrať v tejto lige a zároveň byt prínosom pre svoje mužstvo. Tréneri z úvodu nepoznali moju hru, bol som však pripravený bojovať a čakať na svoju šancu. Pomaly som si získaval ich dôveru a teraz hrám čoraz viac a viac. V zostave som sa posunul vyššie, v posledných zápasoch som nastupoval proti najlepším hráčom súpera,“ povedal Bondra pre hokej.sk.

Dávid Bondra


DOSTÁVAJÚ SA DO POHODY

Premiérový gól v lige ho výrazne povzbudil, čo bleskovo ukázal v ďalšom súboji s Omskom. Vo formácii s kanadským duom Adamom Cracknellom a Lukom Lockhartom sa blysol proti finalistov poslednej sezóny dvoma asistenciami pri cennej výhre 3:0. Čínsky klub vyhral posledných päť zápasov a v tabuľke Východnej konferencie je siedmy. „Zápas proti Avangardom bol výborný. Nielenže sme nedovolili súperovi skórovať, ale naopak, favoritovi sme dali dva dôležité góly. V poslednom čase sa dostávame do hernej pohody, no stále je čo zlepšovať,“ vraví Bondra.

V ČÍNE JE SPOKOJNÝ


Čínsky Kchun-Lun je z väčšej časti tvorený kanadskými hráčmi. Z Európanov ich okrem Bondru dopĺňa česko-ruské obranné duo Andrej Šustr, Denis Osipov či fínsky center Olli Palola. „Sme tu dobrá partia chalanov. Som spokojný s podmienkami, ktoré nám klub poskytol. Verím, že aj vedenie je spokojné s mojimi výkonmi, prístupom a predvedenou hrou,“ dodal Dávid Bondra.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Red Star Kunlun

Pozri viac

Najnovšie z ligy: KHL

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

ProFutbal.sk