Hokej.sk Hokej.sk

Štajnoch sa pozviechal po nešťastnej kolízii, Hančák sa potešil návratu do známeho prostredia
zdroj: facebook.com/duklamichalovce

Štajnoch sa pozviechal po nešťastnej kolízii, Hančák sa potešil návratu do známeho prostredia

Doma kraľujú, vonku sa trápia. Nováčik z Michaloviec opäť neuspel na ľade súpera. Proti favorizovanému Slovanu Bratislava prehral v nedeľu v pomere 2:5 a z klzísk súperov má v tejto sezóne na konte stále iba jednu výhru a päť bodov. Víťazstvo "belasých" bolo naopak už šieste v neprerušenej sérii bez ohľadu na to, kde sa hralo. Hoci Dukla predviedla na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu dobrý výkon a Slovanu dokázala zavariť, domáci to zvládli. O to viac si po stretnutí mohli vydýchnuť.

Reprezentačná pauza ako pomoc, ale možno aj škoda

"Ťažký zápas, v ktorom sme mali náročný rozbeh po dvoch stretnutiach vonku. Pôsobili sme zaspatým dojmom, chvalabohu, že nám v druhej tretine popadali dnu góly. Máme za sebou ťažký týždeň a dobre padne,že si budeme môcť oddýchnuť," tešil sa strelec tretieho, a teda víťazného gólu Martin Štajnoch. Narážal aj na fakt, že slovanistov podobne ako ostatné tímy Tipsport ligy čaká teraz reprezentačná pauza. "Sme radi, že sme sa na ňu naladili víťazne a bodovo. Každému tímu pomôže dobrá šnúra a po reprezentačnej pauze sa nám môžu vrátiť nejakí zranení hráči. Ostatné zápasy vonku sme to zliepali na tri päťky. Pomôže nám, keď sa v hre nebudú točiť tí istí útočníci," pokračoval útočník s číslom 3 smerom k tomu, že Bratislavčania do zápasu nasadili len 18 korčuliarov.

Zraniť sa v stretnutí mohol aj samotný Štajnoch. V tretej tretine sa po tvrdom strete so súperom dlhšiu dobu nedokázal zodvihnúť z ľadu, napokon sa ale pozviechal. "Zbadal som súpera v poslednej chvíli a stret s ním ma dosť zabolel. Ostávalo však iba pár minút do konca, tak som to potiahol," vysvetlil skúsený zakončovateľ, ktorý nechýba v nominácii na Nemecký pohár. Viacerí ďalší zverenci Romana Stantiena sa môžu tešiť na zápasovú pauzu. Inak to však videl dvojgólový strelec Žiga Pance. "Chceli sme zvíťaziť v tomto zápase pred reprezentačnou prestávkou. Tá nám môže pomôcť, ale je to možno aj škoda, pretože sa nám teraz darí. Bola výborná atmosféra, som rád, že sme potešili divákov. Góly ma, samozrejme, tešia," hovoril Slovinec po skončení tejto konfrontácie.

Slovan Bratislava - Michalovce
Slovan natiahol víťaznú šnúru na šesť zápasov. (foto: hcslovan.sk)

Ľad, čiary aj bránky sú všade rovnaké

Hosťujúce Michalovce sa taktiež tešia na oddych. V Bratislave sprvu pôsobili duklisti vyčerpane, aj preto si nepostrážili záver prvej tretiny, keď inkasovali gól na 0:1 štyri sekundy pred koncom a mohli byť radi, že bol jediný. "Prvú tretinu sme stáli ako kuželky a Slovan si s nami robil čo chcel. Mohol vyhrať aj vyšším rozdielom. Potom sme v druhej tretine za šesť minút dostali dva góly a nevyužili sme svoje presilovky, hoci sme ich mali dosť," odpovedal hosťujúci kapitán Marek Kolba na otázku, v čom vidí príčiny prehry. "Líšky" znovu neuspeli vonku, doma sú pritom spolu s Budapešťou najlepším tímom v TL. Čím si to vysvetľuje? "Doma príde plný štadión, vonku síce tiež, no nás nepovzbudzujú celý zápas. Na kolená nás dávajú nepremenené šance a vždy je to sprvu ustráchané. Ideme dole a nešťastný gól potom rozhodne. Ľad, čiary aj bránky sú ale všade rovnaké. Štadiónom to teda nebude. Musíme si veriť v tom, že všade dokážeme hrať rovnaký hokej," pokračuje Kolba a dodáva, že tím potrebuje zregenerovať a nabrať mentálnu silu, ktorá mu chýba.

Staré dobré časy

Pri nemohúcnosti vyhrávať na klziskách súperových tímov sa pristavil aj skúsený Daniel Hančák. "Z tempa sme pre voľný piatok určite nevypadli. Nevieme, čím to je. Snažíme sa strieľať rovnako doma aj vonku. Tam nám to padá, vonku nie. Myslím si, že stále treba ísť ku brankárovi, tieniť mu, zakrývať priestor a viac to skúšať. Hlavne si teraz treba oddýchnuť od hokeja, trénovať na sto percent a vždy sa pripraviť na zápas čo najlepšie." hovoril 35-ročný obranca pre hokej.sk. Pre neho mal nedeľný duel špeciálnu príchuť. Vrátil sa totiž do klubu, v ktorom hokejovo vyrastal a vyhral s ním päť ligových titulov.

Daniel Hančák
Daniel Hančák vybojoval so Slovanom päť titulov, zrekonštruovaný stánok Ondreja Nepelu videl prvý raz. (foto: jäzva)

"Bolo pekné pripomenúť si staré časy a spomienky z doby, keď som tu hral. Na Slovan môžem spomínať len v dobrom, hoci to nie je ten starý Slovan, ktorý bol. Všetko sa od základov zmenilo," hovoril Hančák a svoje slová následne rozmenil na drobné. "Majú nový štadión, videl som ho prvý raz. Nebol som tu totiž ani na majstrovstvách sveta. Musím povedať, že je to krásne hokejové prostredie. Hrali tu KHL a svoju silu Slovan stále má. Sú tu kvalitní hráči a tento rok vyskladali naozaj silné mužstvo," pokračoval bek "líšok" a na záver pochválil aj atmosféru, ktorej sa dočkal. "Prostredie je stále hokejové a atmosféra v Bratislave bola vždy fantastická. Diváci burcujú svojich miláčikov. Pár našich priaznivcov tiež prišlo a vždy nás to posilní. Na to, že bol štadión poloprázdny, bola atmosféra dobrá. Tu je vždy taká kulisa," uzavrel pre našu stránku Daniel Hančák.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Slovan Bratislava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

ProFutbal.sk