Kollár vykročí v stopách otca: Za pozvánku som veľmi vďačný
zdroj: foto jäzva

Takmer dvojmetrový Andrej Kollár bol počas svojej kariéry jedinečným útočníkom, ktorý v sebe spájal tvrdosť i efektivitu šikovných rúk. Dnes už 42-ročný topoľčiansky odchovanec zbieral trestné minúty i kanadské body. Okrem toho bavil spoluhráčov i novinárov pamätným hláškami a kombinácia tohto všetkého ho dostala až na dve majstrovstvá sveta. V rokoch 2006 a 2008 zaznamenal na svetovom fóre tri góly a dve asistencie.

O vyše dekádu neskôr si oblečie dres s dvojkrížom na hrudi aj jeho syn. Dvadsaťročný center rovnakého mena pomohol slovenskej dvadsiatke počas posledného juniorského šampionátu tromi gólmi a streleckú pohotovosť ukazuje aj počas svojej prelomovej sezóny v Tipsport lige. Zatiaľ čo v predošlých dvoch rokoch nakúkal do šatne A-tímu iba sporadicky, teraz je už pevnou súčasťou tímu „Corgoňov“ a s piatimi gólmi je jeho druhým najlepším strelcom.

„Góly sú vždy odrazom tímovej spolupráce a podstatné je, aby pomáhali k víťazstvám. Teší ma, že sa naša hra v poslednom čase zlepšila. Máme dobrý systém a začali sme zbierať víťazstvá. Teraz nám to v Košiciach nevyšlo, ale verím, že po prestávke pôjdeme v tabuľke vyššie,
“ rozhovoril sa pre hokej.sk Andrej Kollár.

Skokan, Kollár

Nitrianske tréningy počas reprezentačnej prestávky sa mladého útočníka týkať nebudú. Reprezentačný tréner Craig Ramsay mu adresoval pozvánku na Nemecký pohár a už o pár dní tak zažije moment, o ktorom sníva každý športovec.

„Ja sa na to veľmi teším a za túto pozvánku som veľmi vďačný
,“ uviedol úprimným tónom Kollár, ktorému by mal robiť spoločnosť aj tímový kolega Samuel Buček. V porovnaní s ním bude absolútnym reprezentačným novicom a pripravený je tak aj na zbieranie pukov a podobné veci. „V tíme budem nováčikom a určite teda nebudem vyskakovať v kabíne. Idem tam s cieľom podať svoje najlepšie výkony a dodržiavať pokyny trénerov. Určite sa chcem ukázať v dobrom svetle.“

Pred cestou do Krefeldu môže čerpať aj z rád svojho otca. „Zatiaľ mi nič neradil, ale veľmi sa z toho tešil. Určite si k tomu ešte niečo povieme a pred cestou do Nemecka mi čo to poradí,“ pousmial sa 20-ročný nitriansky rodák.

andrej Kollár (2)

Na reprezentačný zraz sa poberie v dobrej nálade, veď Nitra dokázala pred nedeľňajšou prehrou v Košiciach zabodovať v šiestich zápasoch v rade. A uspieť mohla aj v Steel aréne, kde viedla až do 34. minúty 1:0.

„Potom však prišli vylúčenia a súpera posadil na koňa presilovkový gól. Potom sme sa to ešte snažili napraviť, ale druhý gól sme už nestrelili a súper rozhodol,
“ povzdychol si po prehre 1:4 Andrej Kollár, ktorého doplnil kapitán Branislav Mezei: „Rozhodli naše vylúčenia. Bolo ich veľa. Či už sme ich ubránili, alebo nie, stálo to veľa síl a momentum sa preklopilo na stranu súpera. My sme museli brániť a oni cítili šancu na góly.

Zlepšená forma z druhej polovice októbra je v každom prípade nespochybniteľná a príchod trénera Mariána Bažányho na striedačku Nitranom očividne prospel.

„Začali sme hrať trochu lepšie a už bolo aj načase. Škoda, že nejdeme do prestávky po víťazstve, ale pokračujeme v práci a snáď to bude po pauze ešte lepšie,