HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Učí sa od legiend, potykal si aj so Starostom. Džugan: Môj cieľ sú majstrovstvá sveta
zdroj: jäzva

Učí sa od legiend, potykal si aj so Starostom. Džugan: Môj cieľ sú majstrovstvá sveta

Dopredu kráča míľovými krokmi. Mladý progresívny útočník Róbert Džugan robí za ostatné roky obrovský progres. Odchovanec hokeja v Spišskej Novej Vsi získal v predošlých dvoch sezónach na Slovensku dva ligové tituly s juniorkou Dukly Trenčín. V rámci aktuálneho ročníka si ho tím spod Čákovho hradu čoraz častejšie sťahuje z hosťovania v Topoľčanoch do A-tímu. A 19-ročný ofenzívny univerzál to klubu vracia vo veľkom.

Mladý zakončovateľ si aj pre rozsiahlu maródku Trenčanov oblieka žlto-červený dres A-tímu, obvykle vo štvrtej formácii s Martinom Chromiakom či Nicolasom Ferényim. Objavil sa však už aj v tretej či druhej lajne. A radovať sa môže aj z toho, že si medzi slovenskou elitou otvoril strelecký účet. V rámci 17. kola sa pri prehre 3:5 trafil do bránky Slovana Bratislava v hlavnom meste SR. "Teší ma to. Atmosféra bola výborná, keďže prišlo dosť veľa divákov a som veľmi vďačný za svoj prvý presný zásah. Dostal som puk medzi kruhy dobrou nahrávkou od Mareka Valacha. Po predošlých zápasoch, v ktorých som tiež mal šance, sa mi už patrilo dať gól," skonštatoval k tomuto úspechu Džugan s dodatkom, že v kabíne dúfa v študentskú cenu za premiérovú trefu.

Šťastný je aj z toho, že medzi duklistami dostávajú čoraz častejšie šancu mladíci. "Ostatné zápasy hráme bez viacerých opôr, ktoré absentujú pre zranenia. Hráme v oklieštenej zostave a teraz pribudli ďalšie. Dve formácie preto máme doplnené. Priestor sme dostali a možno ho teraz bude ešte viac. Pre nás mladých je dobre, že sa viac zapájame do hry," konštatuje rodák z Levoče a pre hokej.sk dodáva k spolupráci s rovesníkmi: "Sám som prekvapený, ako dobre nám to ide a že nám tréner stále dáva dôveru i šancu hrávať spolu. Zatiaľ odvádzame dobrú robotu, i keď toho treba viac doladiť. Treba sa zlepšovať, snáď budeme nová hviezdna generácia trenčianskeho hokeja."

Róbert Džugan
Róbert Džugan sa v Trenčíne učí od najlepších. (foto: jäzva)

Jeho želanie sa môže pokojne stať skutočnosťou. Veď mladíci sa môžu učiť od tých najlepších. Pre porovnanie, medzi Džuganom a úspešným reprezentantom Tomášom Starostom je vekovo generačný rozdiel 19 rokov, nechýbajú taktiež osobnosti ako Milan Bartovič či Peter Sojčík. "Som rád, že máme v kabíne mená takého kalibru. Mám sa od koho učiť a zároveň je to autorita . Je to veľký rozdiel oproti iným tímom, v ktorých som pôsobil a veľmi si vážim, že osobnosť ako Tomáš Starosta je môj spoluhráč. Všetci starší hráči k nám mladíkom pristupujú s pokorou," vysvetlil východniar, ktorého sme sa opýtali, či si so všetkými spoluhráčmi tyká. "Zo začiatku tam bol rešpekt a vykal som im, časom to opadlo, takže teraz si tykáme. Samozrejme, stále sa rešpektujeme," usmieva sa Džugan.

Teší ho aj možnosť trénovať pod hviezdnou trojicou, ktorú má Trenčín na lavičke. A koho by aj nie? Veď Duklu v súčasnosti vedie trénerské trio Ján Pardavý, Branko Radivojevič i Peter Fruhauf. "Keď som bol menší, sledoval som ich v televízii. Branka som videl na majstrovstvách sveta a teraz je môj tréner. Čo k tomu dodať? Je to obrovská autorita," teší Džugana, ktorý rastie nielen na klubovej, ale i reprezentačnej scéne. Donedávna bol kapitánom slovenskej reprezentačnej "osemnástky". Postupne sa predral do výberu hráčov do 20 rokov. Pod vedením trénera Róberta Petrovického sa predstaví na Turnaji štyroch krajín v Piešťanoch. Aj vďaka tomu chce ísť ešte vyššie.

Valíček a Džugan
Cieľom Róberta Džugana sú budúcoročné MS hráčov do 20 rokov. (foto: jäzva)

"Pozvánka ma teší. Nie je to môj cieľ, tým sú budúcoročné majstrovstvá sveta hráčov do 20 rokov v Česku. Miesto, samozrejme, nemám isté. Zostava je otvorená. Jedine dobrými výkonmi aj na tomto turnaji si môžem pozvánku vybojovať," hovorí Džugan smerom k tohtotýždňovému podujatiu v Piešťanoch. Na záver pre hokej.sk hovorí aj o tom, kto sú jeho hokejové vzory a koho si berie ako príklad v rámci kariérneho rastu. "Ako mladší som vlastnil dres Joea Sakica, ktorý bol môj prvý. V súčasnej hokejovej ére máme veľa dobrých hráčov. Zo Slovákov som vždy obdivoval Mariána Hossu a Zdena Cháru," uzavrel Róbert Džugan.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

ProFutbal.sk