HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Smolka si namiesto bodov užil dvíhačky, Vargu prekvapila dopingovka
zdroj: facebook.com/bratislavacapitals

Smolka si namiesto bodov užil dvíhačky, Vargu prekvapila dopingovka

Najvážnejší kandidát na budúcosezónneho nováčika najvyššej slovenskej hokejovej súťaže sa v pondelok večer na svojom domácom ľade poriadne odviazal. V „halloweensky“ ladenom večere, pripravili bratislavskí Capitals svojmu súperovi z Levíc hororový večer, keď mu naložili na cestu tucet gólov.

Bratislavčania svoj výkon od úvodu predohrávaného zápasu 20. kola stupňovali a v každej ďalšej tretine drvili nováčika druhej najvyššej súťaže jedným gólom navyše. Po tretinách 3:1, 4:1 a 5:1 svietil na kocke štadióna Ondreja Nepelu údaj 12:3, čo znamenalo nielen najviac strelených gólov jedného tímu v jednom zápase, ale aj vyrovnanie najvyššieho víťazstva v sezóne. O deväť gólov vyhrala aj Skalica nad Považskou Bystricou (8. kolo, 10:1). Capitals mali blízko aj k vyrovnaniu ďalšieho rekordu doterajšieho priebehu súťaže, ale v tom im „nepomohli“ Levičania. V 7. kole padlo v Bratislave pri víťazstve Capitals nad Považskou Bystricou 10:6 dovedna až šestnásť gólov.

Pri tucte strelených gólov by si fanúšik hokeja povedal, že aspoň asistenciu snáď musel mať na svojom konte každý z víťazného tímu. Tentoraz tomu tak však nebolo. U obrancov nula na bodovom konte až tak neprekvapí, ale útočníci by sa mohli o vysokú výhru pričiniť aspoň „áčkom“. Mladíci Filip Vašaš a Erik Smolka však nebodovali ani pri takomto gólovom uragáne. „Myslím, že tam jedna asistencia bola, keď dal gól Mišo Šálka, ale hádať sa nebudem, na tom naozaj nezáleží. Podali sme tímový výkon, máme jasný cieľ a či som dal gól teraz, alebo ho strelím nabudúce, tým sa netrápim. Verím, že ho dám,“ prezradil bodový smoliar Smolka.

Účastník minuloročného svetového šampionátu „dvadsiatok“ sa však možno viac ako na body v zápase sústredil na to, čo príde po záverečnom klaksóne. Na ľade totiž predviedol tanečné číslo s bývalou slovenskou reprezentantkou v krasokorčuľovaní Oľgou Beständigovou. „Kto chodí na naše zápasy, určite postrehol, že po každom z nich je nejaké vystúpenie Oľgy s jedným z hráčov. Prišla aj za mnou a spýtala sa, či som tanečne nadaný. Povedal som, že veľmi nie, ale dal som sa prehovoriť. Keďže bol nedávno Halloween a Dušičky, tak sme vymysleli tanečné vystúpenie na hudbu z pesničky Thriller od Michaela Jacksona. Chceli ma aj namaľovať, ale to som zatrhol. Naučil som sa niečo nové, pre divákov to bola zábava. Myslím, že to bolo super vystúpenie a dobre nám to vyšlo,“ usmieval sa Smolka, ktorý k vystúpeniu pristúpil poctivo.

„Celkom sme sa s tým číslom natrápili, bolo pri ňom veľa cvičenia, ale zvládli sme to vždy po tréningu, keď máme približne 15-20 minút voľna. Dvíhačky sme s Oľgou nacvičovali aj na suchu a bola to sranda, myslím, že sme si to obaja užili,
“ opísal svoje krasokorčuliarske skúsenosti čoskoro 21-ročný rodák z Trenčína.

Kto si bodovo v zápase s Levicami naopak polepšil, bol útočník Róbert Varga. Na päťbodového centra svojho útoku, Dávida Buca, síce nemal, ale hetrik dokázal v zápase streliť iba on. „Finančný postih do tímovej kasičky ma určite neminie, za hetrik sa vždy platí. Strelecky sa nám darí, útok máme dobrý a padá nám to tam. Hrali sme dobre, mali sme veľa šancí a veľa striel. Nesnažili sme sa veľmi vymýšľať, najmä nám padali góly, za čo sme radi,“ s úsmevom priznal pravý krídelník prvej formácie Caps, ktorá v dueli s Levicami zaznamenala dovedna pätnásť kanadských bodov.

Mladšieho z dvojice Vargovcov v prvom bratislavskom útoku po stretnutí s Levicami najskôr príjemne prekvapila „tanečná šou“ spoluhráča Erika Smolku. „Myslím, že to „Smola“ zvládol vynikajúco a zatiaľ bol spomedzi chlapcov z nášho tímu najlepší. Predviedol na ľade aj nejaké tanečné kreácie, za mňa dobre,“ uznal kvality „tanečníka“ Róbert Varga, ktorého zaskočila dopingová kontrola, ktorá čakala hráčov po zápase.

„Dosť ma to prekvapilo, v druhej najvyššej súťaži by som to nečakal, ale myslím, že sa nikto z nás nemá čoho báť. Bolo to určité „spestrenie“, ktoré jednoducho k športu patrí,“ skonštatoval Varga, ktorý sa už teší na pár dní voľna. „Máme dva dni voľna a potom ešte jeden, takže si možno niekam vyrazíme na výlet, aby sme si od hokeja a tréningov trochu psychicky oddýchli,“ doplnil 24-ročný odchovanec ružinovského hokeja.

Zápas mal jasného víťaza prakticky už po dvoch tretinách, ale mohol za to nielen odovzdanejší výkon Levíc, ale aj dobrý výkon domácich. „Chlapci pristúpili k tomu zodpovedne. Nútime ich k tomu, aby ku každému súperovi pristupovali rovnako a nepozerali na to, kto proti nám hrá, ale ako hráme my. Zápas splnil naše kritériá a výsledok tomu zodpovedal. Máme jasnú identitu, chceme hrať celých šesťdesiat minút naplno a potrebujeme sa to naučiť. Nie vždy tomu tak bolo. Našou métou je záver základnej časti a play off a chceme, aby chalani dostali do seba systém a tempo hry,“ prezradil po stretnutí asistent trénera Capitals a bývalý útočník Michal Hudec.

Capitals zvíťazili v posledných dvoch zápasoch v Martine a doma s Levicami úplne jednoznačne a zaknihovali v nich až 19 gólov. „Chalani pochopili, že keď dajú do hry všetko a plnia, čo od nich vyžadujeme, tak prídu aj góly a preukáže sa naša kvalita. Po zápase s Topoľčanmi, kde naša hra nespĺňala naše kritériá a chalanov zaujímalo všetko iné, len nie hokej, čo nás stálo výsledok a body, pochopili, že toto je smer, ktorým máme ísť,“ dodal na záver Hudec.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Levice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: SHL

Pozri viac

ProFutbal.sk