HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Chára má za sebou jedinečné jubileum v NHL. Tatar: Toto ja nikdy nezažijem
zdroj: TASR/AP

Chára má za sebou jedinečné jubileum v NHL. Tatar: Toto ja nikdy nezažijem

Historické štatistiky zámorskej profiligy sa v noci opäť prepisovali a pričinil sa o to legendárny slovenský hokejista Zdeno Chára. Rodák z Trenčína v noci nastúpil na ľade Montrealu už na svoj 1500. zápas v kanadsko-americkej NHL.

Priamo na montrealskom Centre Bell si tento jedinečný zápas v hľadisku užil aj obľúbený moderátor z Fun rádia a športový fanúšik Marcel Forgáč. Ten po zápase vyspovedal pre HOKEJ.sk nielen Zdena Cháru, ale aj ďalšieho Slováka Tomáša Tatara z domáceho tímu.

Keďže Canadiens zvíťazili v napínavom stretnutí 5:4, nálada 42-ročného harcovníka nebola najlepšia. „Iste, nedalo sa to jubileum nevnímať, keď sa o ňom všade rozprávalo, ale úprimne, nesústredil som na túto métu, ale len na tento jeden konkrétny duel a na podanie dobrého výkonu. Žiaľ, zápas mi nevyšiel a mrzí ma, že som tímu viac nepomohol,“ povedal vo videorozhovore krátko po zápase Zdeno Chára, ktorý vďačil najmä svojej manželke a priznal, že už má prichystané darčeky pre spoluhráčov.

Po domácom víťazstve 5:4 bol badať väčší úsmev na tvári Tomáša Tatara, ktorý prispel k výsledku presným zásahom a asistenciou. Hoci odohral v zámorí úctyhodných 522 duelov, pred métou, ktorú dosiahol jeho krajan, musel sňať klobúk. „Takúto vec ja určite nezažijem, Zdeno je jedinečný, veľký bojovník a tvrdou drinou sa dostal tam, kde je. Blahoželám mu, je to úžasný míľnik a tlieska mu celá NHL. A aj keď chápem, že každý chce svoj 1500. zápas vyhrať, Zdeno, naozaj tie body potrebujeme viac ako vy,“ s úsmevom doplnil na záver exkluzívneho rozhovoru Tomáš Tatar.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Boston Bruins

Pozri viac

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Video & Foto

Pozri viac

ProFutbal.sk