HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Slovenky na Turnaji šiestich krajín nestačili na Nórsko
zdroj: hockeyslovakia.sk

Slovenky na Turnaji šiestich krajín nestačili na Nórsko

Slovenské reprezentantky prehrali vo štvrtok vo svojom druhom zápase v A-skupine na Turnaji šiestich krajín v Michalovciach s Nórskom tesne 2:3.

Slovenky sa v piatok predstavia vo Vranove nad Topľou v zápase proti Číne, ktorý má exhibičný charakter a nezapočítava sa do výsledkov turnaja. O tom, či si nakoniec zahrajú o prvé alebo tretie miesto na turnaji, rozhodne piatkový duel Francúzska proti Nórsku.

A-skupina:
Nórsko - Slovensko 3:2 (0:0, 3:2, 0:0)

Góly: 27. Brunvoldová (Dalenová, E. Oslenová), 36. Dalenová (Brunvoldová), 39. Kjellesviková (Dalenová) - 31. Halušková (Košecká), 36. Hlinková (Čupková, Ištocyová). Rozhodovali: Celarová - Čerhitová, Kasašová, vylúčenia: 4:4, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 952 divákov.

SR: Tabačková – Drábeková, Trebulová, Kučerková, Šuliková, Sádecká, Vargová – Ištocyová, Čupková, Hlinková - Korenková, Košecká, Halušková - Suráková, Kúbeková, Maskaľová - Nemčeková, Hajniková

Matej Ševčík, tréner SR: "V prvej tretine sme sa museli vyrovnať s väčším tlakom súpera, ktorý bol oddýchnutý a bolo cítiť, že máme prvý zápas za sebou. Aj keď sme mali o jednu strelu viac, ale herne to bolo rozhárané, skôr bojovné. Druhú tretinu sme boli aktívnejší, ale prehrali sme ju 2:3 po chybách, ktoré by sa nemali stávať. Ale nie je to pre nás až tak dôležité, je to prípravný turnaj. Mali sme na konci dobré šance na skórovanie, dokonca aj trestné strieľanie, ktoré sme nepremenili. V porovnaní so včerajškom nás opustila efektivita. Po hernej stránke sme nesklamali, dievčatá preukázali bojovnosť, nasadenie aj odhodlanie vyhrať a do posledných sekúnd sme sa bili o výsledok. Na tomto turnaji je podstatné, aby boli vyťažené všetky hráčky, aby sme pracovali na systéme a veciach, ktoré sú dôležité pre budúcnosť. Budeme radi, pokiaľ sa stretneme s kvalitným súperom a to sa pravdepodobne stane. Buď budeme hrať v sobotu s Dánskom, alebo Maďarskom. Čaká nás zajtra zápas s Čínou a v sobotu o umiestnenie. Či to bude o prvé, alebo tretie uvidíme – dôležité je odohrať čo najviac náročných zápasov."

B-skupina:
Dánsko - Čína 5:0 (3:0, 0:0, 2:0)

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Reprezentácia

Pozri viac

ProFutbal.sk