HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Slovenky do 18 rokov s druhým triumfom, otočili duel s Dánskom
zdroj: hockeyslovakia.sk

Slovenky do 18 rokov s druhým triumfom, otočili duel s Dánskom

Slovenská reprezentácia žien do 18 rokov uspela aj vo svojom druhom vystúpení na Turnaji štyroch krajín v talianskom Fonde. Po úvodnom triumfe nad Maďarkami (5:4 sn) zvíťazili zverenky trénera Petra Kúdelku v piatok nad rovesníčkami z Dánska 3:2.

Mladé Slovenky dokázali opäť otočiť nepriaznivý stav, o najtesnejšom víťazstve rozhodla v 36. sekunde tretej tretiny Júlia Matejková. Ženská "osemnástka" je tak stále v hre o celkové prvenstvo, účinkovanie na turnaji zakončí sobotňajším stretnutím s Taliankami. Informoval o tom web SZĽH.

SLOVENSKO "18" – Dánsko "18" 3:2 (1:2, 1:0, 1:0)
Góly SR: 17. Halušková (Kapičáková), 31. Halušková, 41. Matejková (Halušková). Vylúčené: 3:5, presilovky 3:0, oslabenia: 0:0.

SR: Fábriová – Vysokajová, Leskovjanská, Slováková, Jašková, Stern, Janeková – Klimantová, Kučerová, Kapičáková, Vrbinská, Matejková, Kušmíreková, Štetiarová, Hudáková, Halušková, Fančovičová, Dobiášová, Donovalová

Peter Kúdelka, tréner SR: "O našom víťazstve rozhodol náš prístup k stretnutiu. Podali sme lepší výkon ako včera. Súperky sme zatlačili od prvých sekúnd do ich obranného pásma – mali sme puk pod kontrolou. Ale z toho množstva šancí, ktoré sme mali, sme nedokázali skórovať aj kvôli dobrému výkonu dánskej brankárky. Dostali sme dva zlepené a lacné góly, ktoré nás nepoložili a hneď sme znížili na 1:2. V druhej časti sme hrali výborný hokej a vyrovnali sme. Neustále sme boli v tretine súpera, no žiaľ, efektivita je našou slabou stránkou. V tretej tretine sme skórovali hneď v úvode a priebeh hry bol stále rovnaký. Pozitívom je, že sa nám podarilo opäť otočiť vývoj zápasu. To svedčí o dobrej morálke družstva, že hráme naplno a tímovo za každých okolností. Akurát, ten rozdiel vo výsledku mal byť omnoho vyšší. Verím, že zajtra proti Taliansku bude ešte lepší výkon, že dáme viac gólov. A verím, že sa pridajú aj dievčatá z iných formácií, lebo zatiaľ sa to podarilo iba tej prvej."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Reprezentácia

Pozri viac

ProFutbal.sk