Spokojný Ramsay ocenil sebavedomého Kollára
zdroj: foto jäzva

Ak by niekto pred zápasom proti Olympijskému výberu Ruska povedal, že Slováci prestrieľajú súpera v pomere 34:22, tak by sme to zrejme všetci brali. Svoju streleckú prevahu však nedokázali pretaviť vo viac ako dva góly dvadsaťročných mladíkov Adama Lišku a Filipa Krivošíka a z víťazstva 3:2 po predĺžení sa tak napokon tešila „zborná“.

„Hrali sme naozaj dobre a vytvárali sme si šance. Bohužiaľ sme však urobili aj chyby. Tak ako pri druhom góle, keď sme tam stratili puk v strednom pásme. Hrali sme však výborne v oslabeniach a pochváliť musím aj brankára, ktorý nás podržal. V predĺžení prišiel nešťastný brejk súpera, ale celkovo sme hrali dobre a s takýmto výkonom môžem byť spokojný,“ skonštatoval svojim typicky pokojným tónom tréner Craig Ramsay.

V porovnaní s úvodným súbojom proti Švajčiarsku ukázal mladý tím progres a presne toto chce kanadský odborník na takýchto turnajoch vidieť.

V prvom zápase sme boli dobrí, ale bolo tam priveľa chýb. Proti Rusom sme už neboli v defenzíve takí mäkkí a lepšie sme bekčekovali. V útoku sme navyše mali dostatok striel a vytvárali sme si šance. Naša hra bez puku bola jednoducho lepšia,“ pomenoval oblasti zlepšenia Ramsay.

Pardavý, Ramsay, Podkonický

Základom úspechu je podľa neho ukázať silu na puku. „Ak ho máte na svojich hokejkách, tak môžete byť aktívni. Napríklad taký Patrik Koch mal v druhej tretine možno päť striel. Štyri z nich síce zblokovali, ale ukázalo to, že naši obrancovia mali ten priestor a všetko to plynulo z tlaku, ktorý sme vytvárali v útočnom pásme.“

Okrem gólov spomínaných mladíkov potešil trénera reprezentácie aj ďalší dvadsiatnik. Debutant Andrej Kollár asistoval pri oboch góloch a Ramsay ocenil aj jeho celkové pôsobenie na ľade.

„V prvom zápase neodohral ani striedanie, ale teraz do toho naskočil výborne. Bolo ho cítiť na krídle i na centri a tá jeho prihrávka pri druhom góle bola pozoruhodná. Aj pri prvom góle odviedol dobrú prácu hokejkou. S jeho výkonom som teda naozaj spokojný a teší ma, že pôsobil sebavedomo. Nebál sa a ukázal, že sa vie adaptovať na rôzne podmienky,
“ pochválil mladého útočníka Nitry Ramsay.

Svoje turnajové účinkovanie v Krefelde zakončia Slováci v nedeľu o 14.30 proti domácemu Nemecku. V podobnej situácii boli aj vlani, kedy dokázali pred svojim návratom domov vyhrať v pomere 2:0.

„Videli sme ich zápasy, ale aj bez toho vieme, že budú hrať fyzický hokej. Našim plánom bude hrať dobre s pukom a dostávať sa za ich obranu. Ak budeme hrať v ich pásme a vytvoríme tam tlak, tak nám to zápas určite uľahčí,
“ naznačil recept na úspech Craig Ramsay.

Nemecký pohár: Slovensko - Rusko (9.11) (183 obrázkov v galérii)