Súboj o tretiu priečku v Martine, líder hostí Skalicu
zdroj: foto jäzva

Po reprezentačnej prestávke sa dnes otvoria brány štadiónov Slovenskej hokejovej ligy. Ťahákom 18. kola je súboj o tretiu priečku v Martine, zaujímavé divadlo však sľubujú aj stretnutia v Žiline či Bratislave. O veľmi cenné tri body pôjde v súboji dvoch najslabších tímov tabuľky.

Zápas kola: Martin - Dubnica

Favorit kola: Bratislava

Čierny kôň kola: Žilina

Otázka kola: Odpúta sa Trnava z dna tabuľky?

HK Gladiators Trnava - HK ‘95 Považská Bystrica - 17.30 h

Na úvod tu máme súboj dvoch najslabších tímov súťaže. Trnava prehrala štyrikrát v rade, Považania čakajú na triumf päť kôl. Gladiátori strácajú na Panterov iba dva body a črtá sa im teda veľká šanca na tabuľkový posun. Vyrovnanosť týchto súperov potvrdil aj prvý vzájomný zápas, v ktorom sa body delili. O víťazstve Považanov rozhodol v predĺžení Ján Nahálka. Výťažok zo vstupného poputuje a pomoc rodine bývalého hráča Trnavy Alexa Kupku, ktorý utrpel vážne zranenie.

Náš tip: 1

HK Vitar Martin - MHK TSS GROUP Dubnica - 18.00 h

V šlágri kola zabojujú Martin a Dubnica o tretiu priečku. Tú momentálne vlastnia hostia, no Turčania strácajú iba dva body. Dubnicu posunula pred Martin séria štyroch víťazstiev, zatiaľ čo zverenci Ernesta Bokroša podľahli pred prestávkou Bratislave vysoko 1:7. Prvý vzájomný zápas priniesol atraktívnu prestrelku, ktorú rozhodol za stavu 4:4 v predĺžení skúsený Oliver Ďuriš (Dubnica). Zaujímavosťou je, že hoci sú Dubničania v tabuľke vysoko, ich oslabové hry sú najhoršie v lige (74,36%). V Turci sa počas pauzy rozlúčili s obrancom Filipom Oravcom a útočníkom Lukášom Zeliskom, náladu si vylepšili na klobásovom festivale.

Náš tip: 1

HK Levice - HK Spišská Nová Ves - 18.00 h

Levičania strácajú na Spišskú Novú Ves dvanásť bodov, no v prvom vzájomnom súboji uspeli na klzisku súpera prekvapivo hladko 6:2. Nováčik súťaže potrebuje výhru ako soľ, veď momentálne päťzápasovú sériu prehier, počas ktorej utrpel dva hanebné debakle (3:11 v Martine a 3:12 v Bratislave). Spišiaci si náladu po dvoch prehrách vylepšili triumfom 5:2 nad Trnavou. Silnou zbraňou východniarov sú presilové hry, ktoré majú druhé najlepšie v lige (úspešnosť takmer 28%). Levice naopak ubránili iba 77,4% oslabových hier (9. miesto v lige).

Náš tip: X2

MsHK DOXXbet Žilina - HC Topoľčany - 18.00 h

Žilinčania vsadili na defenzívny hokej a v ich zápasoch v poslednom čase veľa gólov nepadá. Po víťazstvách 3:2 v Trnave a 3:0 nad Levicami utrpeli prehry 1:2 s Martinom a 0:2 v Dubnici. Ani proti Topoľčanom zrejme veľa gólov nestrelia a spoliehať sa tak musia na obranu. Žochári ťahajú päťzápasovú sériu prehier a na prvú Bratislavu strácajú iba šesť bodov. V prvom vzájomnom zápase vyhrali Topoľčany hladko 4:0 a brankár Erik Kompas vychytal svoju jedinú nulu sezóny.

Náš tip: 2

Bratislava Capitals - HK Skalica - 18.30 h

Líder tabuľky ťahá štvorzápasovú sériu výhier a bodovať dokázal dokonca v posledných deviatich dueloch. Skalica uspela v ostatných dvoch kolách proti Spišskej Novej Vsi a Považskej Bystrici. Favorit je každopádne jasný, no Záhoráci nepredajú kožu lacno. Koniec-koncov, v prvom vzájomnom súboji vyhrali 3:2. Hviezdou zápasu bol vtedy Daniel Štumpf, ktorý dva góly strelil a pri jednom asistoval.