Hokej.sk Hokej.sk

Dni Kovaľčuka v LA Kings sú spočítané
zdroj: foto TASR-AP

Dni Kovaľčuka v LA Kings sú spočítané

Podľa zdroja blízkemu klubu Los Angeles Kings sú dni ruského útočníka Iľju Kovaľčuka v tíme „kráľov“ spočítané.

Hovorca klubu odmietol situáciu komentovať, no podľa insidera Sportsnetu Elliotte Friedmana už Kings s 36-ročný útočníkom nepočítajú. Nateraz síce môže trénovať s tímom, no do zostavy už zaradený nebude. Tak ako tomu bolo počas posledného zápasu proti Minnesote (3:1).

Kovaľčuk podpísal s tímom z Kalifornie v júli 2018 trojročný kontrakt na 18,75 milióna dolárov. Bezprostredne po návrate z KHL sa mu darilo výborne a v prvých štrnástich zápasoch zaznamenal štrnásť bodov. Po trénerskej výmene (Willie Desjardins nahradil Johna Stevensa) však prišiel o svoju minutáž a niekoľko zápasov sledoval z hľadiska. V priemere potom hrával menej ako desať minút na zápas. Sezónu ukončil s priemerom 16:14 min. na zápas, čo bolo jeho najslabším číslom v kariére. Desjardins mu neveril a vypadol ak aj z presilových hier. 


Nádejou na zlepšenie tohto stavu bolo angažovanie trénera Todda McLellana. Kovaľčuk získal šesť bodov v prvých štyroch zápasoch. V posledných trinástich dueloch to však bol už iba gól a tri body.

Iľja Kovaľčuk poberá ročne 6,25 milióna dolárov a zároveň disponuje klauzulou, ktoré bráni výmene bez jeho súhlasu. Svoj osud tak môže z časti kontrolovať sám. Los Angels však záujem stráca a špekulovať sa začína o návrate do KHL. Ak by súhlasil, možná je samozrejme aj výmena v rámci NHL.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Los Angeles

Pozri viac

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

ProFutbal.sk