HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Detvania poškuľujú po vyšších priečkach, Huna: Chceli sme hrať úplne inak
zdroj: foto: Magdaléna Nahálková

Detvania poškuľujú po vyšších priečkach, Huna: Chceli sme hrať úplne inak

Druhú výhru 3:2 na ľade súpera si po reprezentačnej prestávke pripísali na svoje konto hokejisti Detvy. Kým v piatok zdolali Miškovec po samostatných nájazdoch, v nedeľu v Liptovskom Mikuláši triumfovali už v riadnom hracom čase.

Zverenci trénera Tureka zaznamenali výborný vstup do stretnutia. Už v siedmej minúte viedli o dva góly a hoci ešte v prvom dejstve znížil v oslabení Jakub Sukeľ na 1:2, v druhej tretine si poistili vedenie. A hoci domáci ešte zásluhou Rudolfa Hunu znížili, doviezť duel aspoň do predĺženia sa im nepodarilo. „Chceli sme dať prvý gól. Vždy sa nám potom hrá ľahšie. Som rád, že sa nám to podarilo. Potom sme mali ešte viac šancí, ktoré sme mohli premeniť, no nepodarilo sa nám to. Snáď sa nám to podarí v ďalších zápasoch a bude to ľahšie,“ hovoril novinárom po zápase Peter Zuzin, autor víťazného presného zásahu z 27. minúty.

Peter Zuzin
Peter Zuzin strelil v nedeľu víťazný gól Detvy (foto: Magdaléna Nahálková)

„V prvej tretine sa nám darilo hrať to, čo sme chceli. Potom sme sa však akoby prispôsobili hre súpera. No sme radi, že sme to zvládli za tri body a nedostali sme v posledných minútach gól,“ pokračoval 29-ročný rodák zo Zvolena, ktorý reprezentoval Slovensko aj na nedávnom Nemeckom pohári.

Podpoľanci sú po zlom úvode sezóny v dobre forme. Hoci pred reprezentačnou prestávkou trikrát prehrali, po zvládli dva náročné duely. Predovšetkým na ľade súperov sa im darí zbierať body pravidelne. „Momentálne sa nám darí, sme za to vďační. Asi sme si dobre sadli a veľmi dobre vychádzame. Takisto sa odzrkadľuje tvrdá drina na tréningoch aj mimo nich. Je to zadosťučinenie,“ priznáva Zuzin, ktorý verí, že súčasná ôsma priečka nie je pre jeho tím stropom. „Vieme, že tabuľka je poriadne vyrovnaná. Na piate miesto strácame šesť bodov. Určite chceme hrať vyššie a každý zápas sa pokúšame o to, aby sme sa zodvihli vyššie,“ dodal Zuzin.

Iskierku nádeje vykresal pre domácich Rudolf Huna gólom v 46. minúte. „Ťažko sa to hodnotí. Chceli sme hrať úplne inak, no nakoniec nemáme ani bod. Nemôžem to hodnotiť kladne. Až na pár vecí, ktoré tam boli dobré, to bolo zlé,“ smutne krútil hlavou skúsený útočník. Podľa neho bolo príčin prehry viacero. „Ušla nám prvá tretina a tá rozhodla spolu s tretím inkasovaným gólom. Hoci potom sme mali enormnú snahu, jeden gólik nám na predĺženie chýbal.“

Rudolf Huna
Rudolf Huna (foto: Magdaléna Nahálková)

Práve spomínaná prvá tretina dala Detve krídla. „Povedali sme si, že budeme hrať úplne inak. Stáli sme a hostia chodili do nás ako chceli. A to vieme, aký majú prvý útok. Nesmieme im nič dovoliť, no dali sme im priveľa priestoru. Stálo nás to body,“ priznáva Huna, ktorého mrzí aj slabá produktivita útoku. Veď Liptáci strelili v 21 zápasoch len 34 gólov. To je suverénne najmenej zo všetkých tímov Tipsport ligy. „Máme šance a nedávame góly. Potom sme z toho nervózni. Človek chce, no potom to hocijako skáče a nejde to. Chýba nám rozvaha a pohoda. No čo môžeme chcieť na takomto ľade? To ide ťažko,“ mrzí Hunu, ktorý čo-to naznačil o (ne)kvalite ľadu v „kôlničke“, ale príčiny prehry v ňom hľadať nechcel: „Nemôžeme sa na to vyhovárať, súperi majú taký istý. No inde sú kvalitatívne iné ľady. Verím, že sa to upraví, v rohu je voda, posledné tri týždne tam stoja puky. Snáď sa to zlepší.“

Odporúčame

Najnovšie z klubu: MHk 32 Liptovský Mikuláš

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

ProFutbal.sk