Rozbili nás ako malých chlapcov, povzdychol si Kriška
zdroj: jäzva

Hovorí sa, že najhoršie prehry sú tie tesné. Ani po debakloch však nikto netúži. Hokejisti Liptovského Mikuláša už prehrali v tejto sezóne 0:5 (doma s Miškovcom) a dvakrát 0:6 (v Nitre a v Budapešti). To najhoršie ich však čakalo v utorok v košickej Steel aréne.

"Do Košíc sme išli so zámerom hrať dlho 0:0, ale to sa nám očividne nepodarilo. Čo k takému výsledku povedať? Rozbili nás ako malých chlapcov,“ povzdychol si kapitán MHK 32 Martin Kriška po debakli 0:8.

Šesťbodový hrdina Marcel Haščák po zápase poznamenal, že výsledok je voči Liptákom kruhý. Aj podľa Krišku to herne až taký rozdiel nebol, veď napríklad po prvej tretine bol pomer striel 11:10.

„Veru, po dvoch to bolo z nášho pohľadu 15:26 a prehrávali sme 0:7. Jednoducho sme nepomohli obom našim brankárom a Košice hrali tie presilovky parádne,“
pokračoval Kriška, podľa ktorého to bol pre Liptákov „deň blbec“. „Dá sa povedať, že čo bachli na bránku, to v nej aj skončilo. Škoda, že sme nedali nejaký gól, pretože v prvej tretine sme mali pár šancí. Ak však prehrávate v Košiciach po prvej tretine 0:3, tak je to ťažké.“

Liptovský Mikuláš po góle
jäzva

Liptáci tak prišli v priebehu pár dní o namáhavo budovanú akú takú pohodu. Na prelome októbra a novembra dokázali bodovať v siedmich z ôsmich zápasov, no po nepríjemnej domácej prehre 2:3 s Detvou prišla tvrdá košická facka. Frustráciu hráčov Mikuláša najlepšie dokumentoval obranca Richard Stehlík, ktorý po inkasovanom góle odhodil hokejku tak, že tá ostala uviaznutá v ochrannej sieti. On sám za to zinkasoval trest do konca zápasu.

Veru, mali sme peknú sériu, kde sme pomaličky zbierali bodíky. V tabuľke sme sa dostali z posledného miesta a ostáva veriť, že sa k tomu vrátime. Hlavné však bude, aby sme hrali disciplinovane. Ak hráme piati proti piatim, tak máme šancu. Ak ponúkneme súperovi toľko presiloviek, tak nemáme šancu na úspech,“ zakončil pre hokej.sk Martin Kriška.

Košice - Liptovský Mikuláš (19.11) (138 obrázkov v galérii)