HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Ťahák v Topoľčanoch, líder sa predstaví pod Dubňom
zdroj: foto jäzva

Ťahák v Topoľčanoch, líder sa predstaví pod Dubňom

Ozdobou 21. kola Slovenskej hokejovej ligy je súboj v Topoľčanoch, na programe sú však aj ďalšie štyri dôležité stretnutia.

Zápas kola: Topoľčany - Spišská Nová Ves

Favorit kola: Martin

Čierny kôň kola: Žilina

Otázka kola: Dokážu Spišiaci zastaviť rozbehnutých Žochárov?

HK Gladiators Trnava - HK Vitar Martin - 17.30 h

Posledný tím tabuľky hostí tretí Martin a na papieri veľa šancí nemá. Gladiátori sa po senzačnom víťazstve v Bratislave vrátili do zabehaných koľají a v Skalici utrpeli debakel 0:8. Martinčania po troch víťazstvách prehrali v Topoľčanoch, no aj získaný bod má svoju cenu. V prvých dvoch vzájomných stretnutiach sezóny vyhrali Turčania 8:5 a 6:2. 

Náš tip: 2

HK Levice - HK Skalica - 18.00 h

Nováčik sa po šiestich prehrách v rade konečne potešil z víťazstva, keď zdolal Považskú Bystricu 6:3. Výrazne lepšou formou sa však pýšia hostia zo Záhoria, ktorí vyhrali štyri z posledných piatich zápasov a neuspeli iba v Martine. Skaličania majú dlhodobo najlepšie presilové hry, pričom využili vyše 26-percent z nich. Zaujímavosťou je, že v oboch vzájomných zápasoch uspeli hostia. Skalica vyhrala v Leviciach 3:2 po nájazdoch, potom však doma prehrala 2:5.

Náš tip: X2

MsHK DOXXbet Žilina - Bratislava Capitals - 18.00 h

Žilinčania nevyužili šancu na zavŕšenie víťazného hetriku, keď prehrali na ľade Považskej Bystrice 1:2. Capitals si náladu po dvoch domácich prehrách so Skalicou a Trnavou vylepšili povinným víťazstvom 4:0 v Piešťanoch proti osemnástke. Vo dvoch domácich dueloch zdolal líder tabuľky "vlkov" 3:1 a 3:2, pod Dubňom to môže byť ešte vyrovnanejšie. Zatiaľ čo Bratislava využila vyše 25 percent presilových hier, Žilina iba niečo cez 10 percent a je v tomto smere najhorším tímom ligy.

Náš tip: X

MHK TSS Group Dubnica - HK ‘95 Považská Bystrica - 18.00 h

Dubničania majú za sebou trojzápas proti súperom z hornej časti tabuľky. Po tesnej prehre 3:4 v Martine uchmatli bod Topoľčanom a naposledy uspeli výsledkom 6:2 v Spišskej Novej Vsi. Deviata Považská Bystrica by tak mala byť malinou. Panteri sú však nevyspytateľní, o čom sa naposledy presvedčila Žilina. Obe vzájomné stretnutia sezóny sa skončili domácimi víťazstvami 3:2 a súperi si tak zatiaľ body spravodlivo podelili.

Náš tip: 1

HC Topoľčany - HK Spišská Nová Ves - 18.00 h

To najlepšie na koniec. V šlágri kola privítajú druhé Topoľčany piatu Spišskú Novú Ves. Favoritom sú domáci, ktorí ťahajú osemzápasovú víťaznú sériu. Spišiaci naopak v ostatných dvoch kolách prehrali so Žilinou i Dubnicou. V prvom vzájomnom zápase uspeli Žochári 4:2, Spišiaci im to potom doma vrátili výsledkom 6:2. Uspejú domáci aj do tretice?

Náš tip: 1

Odporúčame

Najnovšie z ligy: SHL

Pozri viac

ProFutbal.sk