HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Pozornosť pútajú ťaháky v Dubnici i v Martine
zdroj: foto jäzva

Pozornosť pútajú ťaháky v Dubnici i v Martine

Stredajšie 22. kolo Slovenskej hokejovej ligy ponúka hneď dva ťaháky. Tímy z prvej polovice tabuľky na seba narazia v Dubnici i v Martine.

Zápas kola: Dubnica - Bratislava

Favorit kola: Topoľčany

Čierny kôň kola: Spišská Nová Ves

Otázka kola: Nájde Dubnica do tretice recept na lídra z Bratislavy?

HK Skalica - MsHK DOXXbet Žilina - 17.00 h

Tabuľkových susedov zo stredu tabuľky delí šesť bodov. Skaličania uspeli z posledných troch kôl iba proti Trnave. V Martine prehrali 1:2 a naposledy padli po výsledku 1:4 v Leviciach. Žilina nezískala v posledných dvoch kolách ani bod, keď prehrala 1:2 v Považskej Bystrici a doma ľahli popolom 0:8 s Bratislavou. V oboch vzájomných zápasoch sezóny uspeli hostia. "Vlci" vyhrali na Záhorí 3:2 (dva góly Marcinek), "králi" im to potom vrátili výsledkom 4:2.

Náš tip: 1

HK Gladiators Trnava - HK Levice - 17.30 h

Gladiátori prehrali sedem z posledných ôsmich zápasov a v ostatných dvoch kolách utrpeli debakle 0:8 v Skalici a 2:7 s Martinom. Levice naopak vyhrali v minulých dvoch kolách 6:3 nad Považskou Bystricou a 4:2 nad Skalicou. V oboch tohtosezónnych dueloch uspel nováčik súťaže, ktorý vyhral 5:1 a 4:3.

Náš tip: 2

HK Vitar Martin - HK Spišská Nová Ves - 18.00 h

Tretí Martin má pred piatou Spišskou Novou Vsou už päťbodový náskok. Spišiaci totiž prehrali trikrát v rade a náladu si napravili až povinným triumfom 11:1 nad osemnástkou. Turčania si držia stabilnú formu a zabodovať dokázali v posledných piatich kolách. Zverenci Richarda Rapáča to však na Vitar vedia a uspeli v oboch tohtosezónnych vzájomných dueloch (5:3 a 7:4). 

Náš tip: 1

HK ‘95 Považská Bystrica - HC Topoľčany - 18.00 h

V súboji deviateho a druhého tímu tabuľky by malo byť všetko jasné. Topoľčany sú lepšie po všetkých stránkach, no vo vzájomných zápasoch vyhrali dvakrát iba veľmi tesne 3:2. "Žochári" ťahajú desaťzápasovú víťaznú sériu a bolo by veľkým prekvapením, ak by o ňu prišli na ľade "panterov".

Náš tip: 2

MHK TSS Group Dubnica - Bratislava Capitals - 18.00 h

Šláger kola zaobstarajú hráči štvrtej Dubnice a lídra z Bratislavy. Dubničania utrpeli uprostred novembra dve prehry, no náladu si vylepšili víťazstvami nad Spišskou Novou Vsou a Považskou Bystricou. Podobne sú na tom aj Capitals. Dve nečakané porážky vygumovali perfektnými výkonmi proti osemnástke (4:0) a v Žiline (8:0). Vo vzájomných zápasoch sezóny vyhral tím z hlavného mesta 3:2 a 7:2. Capitals majú najlepšie presilovky v lige (27,8%) a druhé najlepšie oslabenia (86,7% úspešnosť).

Náš tip: X2

Odporúčame

Najnovšie z ligy: SHL

Pozri viac

ProFutbal.sk