Hokej.sk Hokej.sk

Súboj najlepších v Topoľčanoch. Zosadia Žochári Capitals z čela tabuľky?
zdroj: foto jäzva

Súboj najlepších v Topoľčanoch. Zosadia Žochári Capitals z čela tabuľky?

Piatkové 23. kolo Slovenskej hokejovej ligy ponúka šláger šlágrov medzi Topoľčanmi a Bratislavou. Dramatický priebeh však sľubuje aj súboj v Skalici. Pozície favoritov zaujmú tímy Spišskej Novej Vsi, Martina a Žiliny.

Zápas kola: Topoľčany- Bratislava Capitals

Favorit kola: Spišská Nová Ves

Čierny kôň kola: Levice

Otázka kola: Zmení sa po šlágri kola tabuľkový líder?

HK Skalica - MHK TSS GROUP Dubnica - 17.15 h

Piata Skalica stráca na štvrtú Dubnicu iba päť bodov a dôležitosť zápasu je tak zrejmá. Záhoráci si napravili chuť po prehre v Leviciach triumfom 8:5 nad Žilinou. Dubnica prišla o trojzápasovú bodovú sériu hrozivým debaklom 1:12 s Bratislavou. V aktuálnej sezóne sa stretli títo súperi dvakrát v Dubnici a v oboch prípadoch uspel tím MHK (5:2 a 8:3). Zaujímavosťou je, že hoci patria hostia medzi top tímy súťaže, z pohľadu oslabových hier sú najhorším tímom ligy (74,75%-ná úspešnosť). Špecifickosť zápasu dodajú domáce retro dresy, ktoré pripomenú tím ZVL Skalica zo sezóny 1973-74.

Náš tip: 1

HK Spišská Nová Ves - HK ‘95 Považská Bystrica - 17.30 h

Spišiaci vlastnia o šestnásť bodov viac ako Panteri a predstavujú tak jasného favorita zápasu. V stredu si zahrali obaja súperi predĺženia. Domáci prehrali 2:3 po predĺžení v Martine a Považania vybojovali veľmi cenné víťazstvo 5:4 po nájazdoch nad Topoľčanmi. V prvých dvoch vzájomných zápasoch sezóny uspela Spišská Nová Ves 3:2 a 4:1. Zápas má charitatívny podtón a časť vstupného poputuje na konto detskej onkológie.

Náš tip: 1

HC Topoľčany - Bratislava Capitals - 18.00 h

Súboj dvoch najlepších tímov ligy predstavuje zároveň súboj o prvé miesto tabuľky. Topoľčany strácajú na Bratislavu iba dva body a oprieť sa budú môcť na podporu plného štadióna. Capitals na takú atmosféru z domácej haly zvyknutí nie sú, no skúsený káder s tým problém mať nemôže. Žochári dokázali zdolať tím z hlavného mesta v oboch vzájomných dueloch, no v oboch prípadoch sa body delili po sérii nájazdov (3:2 v Topoľčanoch a 4:3 v Bratislave). Capitals majú najlepšie presilové hry (28,6%), Topoľčany najlepšie oslabové hry (92,3%). Hostia ťahajú trojzápasovú sériu víťazstiev, domáci neuspeli v stredu prekvapivo v Považskej Bystrici. Toto je však úplne iný zápas a obe strany pôjdu naplno. Tréner domáceho tímu Ľubomír Hurtaj oslávil včera narodeniny a je jasné, aký darček by si želal od svojho tímu. Extra momentom stretnutia bude aj slávnostné vyvesenie dresu Ľubomíra Višňovského.

Náš tip: X

HK Levice - HK Vitar Martin - 18.00 h


Levice sa po malom útlme rozbehli a v posledných troch zápasoch získali deväť bodov. V Trnave dokonca v stredu načapovali desiatku. Martin však ťahá šesťzápasovú bodovú sériu a predstavuje súpera z iného výkonnostného súdka. Potvrdili to aj vzájomné zápasy, v ktorých vyhrali Turčania 4:1 a 11:3. 

Náš tip: 2

MsHK DOXXbet Žilina - HK Gladiators Trnava - 18.00 h

Aj v tomto prípade by malo byť všetko jasné a Žilina má veľkú šancu zabrať konečne naplno. V posledných troch zápasoch totiž nezískali "vlci" ani bod a od Bratislavy i Skalice utŕžili osmičku. Gladiátori sú však na tom ešte horšie. Z ostatných deviatich duelov vyhrali iba raz a sú najhorším tímom tabuľky. V stredu navyše nafasovali desaťgólový prídel od Levíc. Vo vzájomných zápasoch vyhrala Žilina 5:3 a 3:2.

Náš tip: 1

Odporúčame

Najnovšie z ligy: SHL

Pozri viac

ProFutbal.sk