HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Desiatka odolala. Preisinger: Máme pred výplatou
zdroj: foto jäzva

Desiatka odolala. Preisinger: Máme pred výplatou

Zápas medzi Popradom a Liptovským Mikulášom mal slávnostný úvod a keď si útočník Samuel Mlynarovič prebral z rúk riaditeľa klubu Ľudovíta Jurínyiho dres za 500. extraligový štart, nemohli diváci tušiť, že slávnosťou bude aj samotný zápas. „Kamzíci“ nadelili svojmu podtatranskému rivalovi predčasnú mikulášsku nádielku a víťazstvom 8:0 vytvorili svoj tohtosezónny rekord.

„Veľmi ma teší, že som mohol osláviť jubileum takýmto zápasom. Výsledok to krásne okorenil a osobne som rád, že sme potvrdili to víťazstvo z Trenčíne,“ pousmial sa po hladkom triumfe spokojný jubilant.

K dokonalej oslave päťstovky chýbal už azda iba jeho gól. „Šance som na to mal a v prvej tretine som na začiatku netrafil prázdnu bránku. Podstatné však je, že sa presadili všetky päťky a po takomto zápase musím byť spokojný,“ zdôraznil Mlynarovič. 

Extraligových zápasov mohol mať už aj oveľa viac, no dve kompletné sezóny odohral v kazašskom Pavlodare. „Som rád za každý odohraný zápas a verím, že ich pribudne ešte veľa. Mojim hlavným cieľom je však získať majstrovský titul s Popradom. Uvidíme, či mi to osud dopraje, ale ja preto robím všetko,“ vyznal sa 29-ročný Popradčan.

Samuel Mlynarovič - 500. zápas


Zatiaľ čo on nechal tentoraz streleckú hokejku v kúte, Miroslav Preisinger tú svoju v šatni nezabudol. K rozmontovaniu Liptákov prispel dvomi gólmi a asistenciou.

„Stále hovorím, že som radšej, keď sa darí tímu. Tie góly sú len taký bonus. Ja sa však v Poprade cítim naozaj dobre a od svojho príchodu tvrdím, že má na viac, ako ukazovali výsledky. Sme na dobrej ceste a potrebujeme sa na nej udržať,“
skonštatoval Preisinger, ktorému bolo trápiaceho sa súpera miestami ľúto. „Sme samozrejme radi, že nám to tam popadalo. Mikuláš nemal svoj deň, ale aj také zápasy sú. Pre nás je podstatné pekné víťazstvo a verím, že si to prenesieme aj do ďalších zápasov.“

Preisinger, RomančíkPopradčania potrebovali na strelenie ôsmich gólov necelých 27. minút a niet divu, že sa diváci dožadovali desiatky.

„Nehnali sme sa za tou desiatkou, pretože máme pred výplatami a nikto už nechcel plniť kasu. Výsledok je pekný aj takto,
“ rozosmial sa 28-ročný bratislavský odchovanec.

„Kamzíci“ natiahli svoju víťaznú sériu na štyri stretnutia, no predĺžiť ju nebude jednoduché. Najbližšie ich čaká cesta pod Pustý hrad a Zvolen doma body často nepúšťa. Pre Preisingera pôjde o zápas s extra motiváciou, veď práve v drese HKM sezónu začínal a z tímu „rytierov“ bol vyhodený za zvláštnych okolností.

„Možno to bude trochu špecifické a pre mňa môže byť výhodou, že poznám zvolenský ľad a to prostredie. Osobne si želám peknú návštevu, dobrý zápas a naše víťazstvo,“
uzavrel Miroslav Preisinger.

Poprad - Liptovský Mikuláš (1.12) (152 obrázkov v galérii)

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Poprad

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

ProFutbal.sk