HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Texasan so štipľavou strelou je pripravený strieľať góly a ochutnať všetky slovenské špeciality
zdroj: foto jäzva

Texasan so štipľavou strelou je pripravený strieľať góly a ochutnať všetky slovenské špeciality

Dni nórskeho útočníka Jörgena Karteruda v Poprade sú podľa všetkého spočítané. Príchodom 26-ročného Američana Colina Jacobsa stúpol počet legionárov pod Tatrami na osem a hoci je zatiaľ v tíme na skúške, už jeho výkon v prvom súboji proti Liptovskému Mikulášu naznačil, že môže byť pre „kamzíkov“ oveľa platnejším hráčom ako nevýrazný Severan.

„Užil som si to parádne. Mali sme výborný začiatok, napadali nám góly a brankár vychytal nulu. A to je vždy pekné,“ rozhovoril sa po svojom debute v popradskom drese Jacobs. K víťazstvu 8:0 nad Mikulášom prispel gólom a na svoje otvorenie streleckého účtu v Tipsport lige čakal necelých sedem minút. „Som rád, že mi to padlo hneď v prvom zápase. Prišiel som sem totiž strieľať góly a pomôcť tímu k víťazstvám. Takýto štart každého útočníka poteší, obzvlášť, keď mám za sebou takú rýchlu zmenu. Všetko sa to udialo rýchlo a na novú výzvu si tak zvykám za pochodu. Musím však povedať, že ma tu prijali výborne a chlapci v šatni sú skvelí. Teším sa teda na ďalšie týždne.“

Pre 26-ročného centra draftovaného v roku 2011 Buffalom Sabres ide o prvé európske angažmán.

„Referencie mi dodali viacerí chlapci, ktorí už na Slovensku hrali. Hlavne Justin Buzzeo. Vravel mi, že si to tu užil a dodal mi pozitívne informácie,“ pokračuje Colin Jacobs. „Ja sám som však Slovensko navštívil už ako dvanásťročný. Hrali sme tu vtedy jeden turnaj a nastúpili sme proti Dukle Trenčín. Je zábavné, že som sa sem vrátil po toľkých rokoch a teraz som súčasťou najvyššej slovenskej ligy.“

Colin Jacobs (4)


Z pohľadu účinkovania v našej lige má zatiaľ hmlisté predstavy. „Isté je, že očakávam veľa korčuľovania. V Amerike máme menšie klziská a dá sa tak predpokladať, že to bude chcieť viac pohybu,“ pousmiala sa nová tvár v popradskom útoku, ktorá zaujala poriadne štipľavou strelou. 

Počas svojej kariéry pôsobil vo WHL, AHL a ECHL, pričom počas posledných desiatich rokov vystriedal desať klubov. Aktuálny ročník štartoval v drese Utahu Grizzlies v ECHL. Odpoveď na otázku, či si v zámorí zahral v jednom tíme aj s niektorým zo Slovákov, ponúknuť nevedel. 

„Priznám sa, že by som si musel prezrieť súpisky svojich bývalých klubov, pretože som ich vystriedal celkom dosť. Spomínam si však, že som v rámci prípravného zápasu nastúpil proti Zdenovi Chárovi. A to je teda pán hráč,“ podotkol Jacobs.

Colin Jacobs (3)

Účastník Zápasu hviezd juniorskej CHL z roku 2011 je rodákom z mesta Coppell v Texase a silueta zasnežených Vysokých Tatier ho teda zaujala na prvý pohľad.

„V prvom rade je tu oveľa chladnejšie. Tam, odkiaľ pochádzam, máme celý rok teplo a slnečno. K hokeju však takáto zima patrí,“ poznamenal americký center, ktorému by mala robiť spoločnosť na Slovensku aspoň jeho priateľka.

Blížiace sa Vianoce tak strávia prvýkrát na európskom kontinente a pripravení sú aj na zmenu tradícií.

„Našou tradíciou je skôr moriak, no som otvorený spoznávaniu novej kultúry. Chlapci mi hovorili niečo o nejakých haluškách a som pripravený ochutnať všetky typické slovenské špeciality. Zatiaľ som tu však veľmi krátko a tak som neochutnal ani vaše povestné pivo,“ dodal s úsmevom pre hokej.sk Colin Jacobs.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Poprad

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

ProFutbal.sk