HOKEJ.sk HOKEJ.sk

V Montreale sa zišlo dvanásť kapitánov
zdroj: Tasr-AP

V Montreale sa zišlo dvanásť kapitánov

Kapitán Montrealu Canadiens Shea Weber je obvykle jediným mužom v drese slávneho kanadského tímu, ktorý nosí na svojom drese prestížne „céčko“. V utorok sa však okrem neho objavilo na ľade Bell Centra ďalších jedenásť kapitánov.

Canadiens si týmto spôsobom pred zápasom proti New Yorku Islanders pripomenuli 110. výročie klubu.

Divákom sa tak predstavili členovia Siene slávy Yvan Cournoyer, Serge Savard, Bob Gainey, Chris Chelios a Guy Carbonneau, spoločnosť im robili Kirk Muller, Mike Keane, Pierre Turgeon, Vincent Damphousse, Saku Koivu a Brian Gionta. Henri Richard sa ceremoniálu nezúčastnil pre zdravotné problémy a Max Pacioretty hral v tom čase za New Jersey v Las Vegas.

„Keď som dnes vkročil do šatne a opäť som zazrel všetky tie veľké mená zo Siene slávy, tak som naozaj pocítil silu histórie,
“ vyslovil sa Saku Koivu, ktorý zožal zo strany publika jeden z najväčších aplauzov. „Opäť som si uvedomil, na akom výnimočnom mieste som hrával. Som preto veľmi hrdý na to, že som mohol byť kapitánom v tomto klube.“

Klubové legendy si uctili aj súčasní hráči Canadiens, ktorí si počas rozcvičky obliekli dresy s ich číslami. Brankár Carey Price mal jednotku Jacquesa Planta, Max Domi mal desiatku Guya Lafleura a diváci mohli vidieť aj Webbera s číslom 19 Larryho Robinsona, Philipa Danaulta s číslom 4 Jeana Beliveaua, Charlesa Hudona s deviatkou Maurice Richarda či nováčika Nicka Suzukiho so sedmičkou Howieho Morenza. Práve toto číslo bolo v Montreale vyradené ako prvé, po smrti legendárneho útočníka v roku 1937.

zdroj: nhl.com

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Montreal Canadiens

Pozri viac

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Oddychový čas

Pozri viac

ProFutbal.sk