Varga to čakal v prvej lige ľahšie, sila sa však ukáže až v play-off
zdroj: foto jäzva

Hokejisti Bratislava Capitals nedokázali po prehre v Topoľčanoch zabodovať naplno ani na ľade Spišskej Novej Vsi a v prvoligovej tabuľke strácajú na Žochárov dva body.

Tibor Varga

Mohlo to byť pritom ešte horšie, veď na Spiši prehrávali 0:2 i 3:4 a do predĺženia ich poslal až gól Mareka Slováka v oslabení. Hrdinom zápasu sa však stal útočník Tibor Varga, ktorý zaznamenal hetrik (druhý v sezóne), vrátane víťazného gólu v predĺžení.

Svoju bodovú bilanciu tak 34-ročný Bratislavčan vylepšil na 17 gólov a 22 asistencií v 25 zápasoch a v celkovej produktivite Slovenskej hokejovej ligy je pred ním iba spoluhráč Marek Slovák (15+26, 41 bodov).

Tibor varga (2)

Tibor, zisk dvoch bodov na Spiši sa nerodil vôbec ľahko. Ako ste videli zápas zo svojho pohľadu?

Po dlhej ceste sme sa ťažšie rozbiehali. Dostali sme dva góly z prvých troch striel a museli sme si nájsť cestu k obratu. Našťastie sme ju našli a hoci to nevyzeralo dobre, máme aspoň dva body.

Za stavu 3:4 ste čelili klinickej smrti. Po vylúčeniach Sellecka a Bohunického ste hrali dve minúty v oslabení troch proti piatim a celkovo ste vtedy museli ubrániť päťminútové oslabenie. Čo ste si vraveli počas oddychového času pred tým oslabením?

Vraveli sme si, že hlavne nesmieme riskovať a musíme to jednoducho vyhadzovať von z pásma. Chceli sme to samozrejme ustáť bez inkasovaného gólu a potom sme chceli opäť zatlačiť počas posledných troch minút zápasu. V závere oslabenia však našťastie ušiel Marek Slovák a po brejku dokázal vyrovnať.

Práve váš hetrik predstavoval hlavný prínos k zisku dvoch bodov. Platí sa za tri strelené góly v prvej lige menej ako tomu bývalo v extralige?

Ani nie, povedal by som, že je to veľmi podobné. Chlapci mi už avizovali, že na najbližší tréning nemám bez peňaženky ani chodiť.

Po odohraní 25 kôl strácate na prvé Topoľčany dva body. Pred sezónou sa pritom čakalo, že v tejto časti sezóny už budete mať minimálne desaťbodový náskok. Čím si to vysvetľujete?

Priznávam, že nám to nejde tak, ako sme si sami predstavovali. Musíme si však uvedomiť, že toto mužstvo je úplne nové a všetko si to musí sadnúť. Neviem ako vyzerajú iné zápasy, ale proti nám hrajú všetci na hranici svojich možností a musím povedať, že víťazstvá si musíme oddrieť.

Matúš Nagy, Tibor Varga

Ako by ste porovnali Tipsport ligu a prvú ligu?

V prvej lige sa veľa korčuľuje, ale chýba tu systém. Mladí chlapci majú dobrý pohyb, jazdia, bojujú. V istých fázach je to bojovnejšie ako extraliga. Chýba však taký hokejový rozum a systém. Niekedy napríklad idem s pukom a sú tam traja hráči. Chce to teda predvídavosť a musíte byť o krok vopred. Zahrať to s rozumom. Úprimne však hovorím – čakal som to ľahšie.

Dokázali ste si pred sezónou pri takto silnom kádri vôbec pripustiť, že budete v decembri na inej ako prvej priečke?

Čakali sme, že budeme prví. V poslednom období sa nám však prestalo dariť v zakončení. Proti Trnave sme mali 70 striel, v Topoľčanoch sme nepremenili tutovky v prvej tretine a oni nás potom vytrestali. Mužstvo však kvalitu má a keď nám to bude padať, tak to bude ľahšie.

Slovák, Varga, Sloboda

Na rozdiel od spomínaných Topoľčian sa Capitals nemôžu oprieť o podporu domáceho publika. Aké je to hrať v prázdnej hale a čo sa s tým dá robiť?

Chce to čas a výsledky. Toto je nový projekt a diváci si potrebujú nájsť cestu. Je to dlhodobý proces a nepôjde to lúsknutím prsta. Možno sa ľuďom nechce chodiť na ten veľký štadión, ale na druhej strane je tam komfort a cítime sa tam fajn. Verím tomu, že ak by sa nám podarilo postúpiť do Tipsport ligy, tak by sa to zmenilo. Ľudia v Bratislave sú predsa len zvyknutí na atraktívnejších súperov. Chce to čas.

V tíme máte množstvo hráčov s bohatými skúsenosťami i majstrovskými titulmi. Ukáže sa pravá sila Capitals až v play-off?

Ja dúfam, že ju ukážeme už skôr. Isté je, že nepanikárime. Staráme sa sami o seba a myslím si, že trénujeme najviac zo všetkých. Robíme naozaj všetko preto, aby sme boli na ten marec stopercentne fyzicky pripravení. Tam sa ukáže sila a kvalita. Tam musíme zabrať.

Spišská Nová Ves - Bratislava Capitals (4.12.) (148 obrázkov v galérii)