Michalovce sa zobudili neskoro, Miškovec im na Mikuláša uštedril šestku
zdroj: jäzva

Tipsport liga 2019/2020 - 29. kolo:

Hokejisti Ingemy Michalovce prehrali v piatkovom domácom zápase Tipsport ligy s Miškovcom 3:6. K triumfu hostí prispel hetrikom David Rodman.

HK Dukla Ingema Michalovce - DVTK Jégesmedvék Miškovec 3:6 (0:3, 1:2, 2:1)
Góly: 36. M. Mašlonka (M. Dalhuisen, V. Korhonen), 54. V Korhonen (Lalancette), 59. Spilar (Galamboš) – 13. J. Dudás (J. Vas, D. Vandane), 17. D. Rodman, 20. D. Rodman (N. Ross, R. Harrison), 25. R. Harrison (B. Göz, M. Vojtkó), 29. D. Rodman, 43. St. Pierre (Galanisz, Beauviller)

Michalovce: Surák (21. Trenčan) - Dalhuisen, Ventela, Hančák, Mesikammen, Bdžoch, Kolba, Zekucia - Korhonen, Lalancette, Mašlonka - Juusela, Galamboš, Spilar - Safaralejev, Linet, Giľák - Chalupa, Šimun, Hvila - Borov

DVTK: Rajna - Ross, Dudás, Láda, Vandane, Goz, Vojtkó, D. Kiss - Beauviller, Vas, Reszegh - Harrison, St. Pierre, Rodman - Miskolcczi, Galanisz, P. Kiss - Lovei

Zápas začali lepšie hostia, ktorí štyri zápasy v rade nebodovali. Už v tretej minúte mohol otvoriť skóre Jesse Dudas, Surák ale ramenom vyrazil jeho strelu. Naturalizovaný Kanaďan si to všetko vynahradil v trinástej minúte, keď v presilovej hre nedal Surákovi šancu. Hostí gól nakopol. V sedemnástej minúte využil chybu Lalancetteho slovinský útočník David Rodman, ktorý strelil druhý gól Miškovca. Ten istý hráč sa gólovo presadil aj v poslednej minúte tretiny, keď zvýšil už na 3:0.

Druhú tretinu začali Michalovčania minútovou presilovkou o dvoch hráčov, ktorú však nevyužili a potom za to pykali. V 24. minúte sa presadil Ryan Harrison. O minútu neskôr zavŕšil Hetrik Rodman a zvýšil už na 5:0. V 36. minúte konečne skórovali aj Michalovčania, keď v presilovke Mašlonka upravil na 1:5.

V tretej tretine sa obraz hry nezmenil. Maďarský tím kontroloval priebeh hry a v 43. minúte St. Pierre poslal DVTK opäť do päťgólového vedenia. Potom sa už k slovu dostali aj Michalovčania, ktorí gólmi Korhonena a Spilara už len skorigovali nepriaznivý stav na konečných 3:6.

Miroslav Chudý, tréner Michaloviec: "Predstavovali sme si to úplne inak. Všetko sa to odvíjalo od prvej tretiny, ktorá bola z našej strany katastrofálna. Výsledok 0:3 bola pre nás veľká facka. V druhej tretine sme na to mohli pri presilovke o dvoch hráčov zareagovať. Nezareagovali sme, dostali sme dva góly a bolo rozhodnuté. Dnes sme hrali zle s pukom a ešte horšie bez neho. Súper vyhral zaslúžene."

Marcel Rodman, tréner DVTK: "V prvej tretine sme mali aj šťastie. Dva góly sme dali po súperových chybách a tie nás dostali na koňa. Sme radi, že sme zdolali Michalovce aj tretíkrát v sezóne."