HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Barani cítili únavu, Poprad je nezastaviteľný. Svitana: Ideálny čas dobiť baterky
zdroj: TASR

Barani cítili únavu, Poprad je nezastaviteľný. Svitana: Ideálny čas dobiť baterky

Popradskí hokejisti sú v ostatných týždňoch na nezastavenie. V poslednom zápase pred reprezentačnou prestávkou vyhrali aj siedmyduel s plným bodovým ziskom za sebou, keď zdolali majstrovskú Banskú Bystricu a v tabuľke poskočili už na piate miesto.

Úvod zápasu patril domácim „baranom“, ktorý zásluhou Timoteja Šilleho otvorili skóre už v druhej minúte. Popradskí hokejisti, povzbudení šesťzápasovou šnúrou bez straty bodu, sa však z inkasovaného gólu v úvode stretnutia rýchlo otriasli. O vyrovnanie sa ešte v prvej tretine postaral bývalý hráč Banskej Bystrica a rodák spod Urpína Lukáš Handlovský. V druhej tretine zvýšil na 2:1 pre Poprad nórsky útočník Jorgen Karterud. Tento zásah sa ukázal neskôr ako rozhodujúci.

„Sme, samozrejme, veľmi radi, že sa nám dnes podarilo vyhrať v takto náročnom prostredí. Myslím si, že dnes sme hrali naozaj dobre, dokázali sme s nimi korčuľovať a eliminovať veci, v ktorých je Banská Bystrica silná. Dnes to bolo v podstate o tých maličkých chybách, pretože na oboch stranách nebolo toľko vyložených šancí a takisto obaja brankári chytali výborne. Sme radi, že sa nám podarilo streliť o jeden gól viac a že berieme odtiaľto tri body,“
povedal po zápase strelec vyrovnávajúceho gólu Lukáš Handlovský.

Poprad chytil neuveriteľnú víťaznú formu, plný bodový zisk si odváža v siedmom stretnutí po sebe, no túto šnúru nateraz zastaví reprezentačná prestávka. „Sme veľmi radi za túto víťaznú sériu, náš tím sa dal dohromady a začali sme hrať to, čo máme. Začíname vždy odzadu, snažíme sa dostať čo najmenej gólov a niečo dopredu upliesť. Zatiaľ nám táto taktika vychádza a dúfam, že nám to takto pôjde aj naďalej,“ dodal bystrický rodák v drese „kamzíkov“.

Banská Bystrica - Poprad (Hickmott, Ťavoda)
Banská Bystrica - Poprad (Hickmott, Ťavoda) (TASR)

Samotný úvod stretnutia vyšiel lepšie domácim hokejistom, no s pribúdajúcimi minútami sa „kamzíci“ do súpera poriadne zahryzli a Bystričanom nedovolili smerom dopredu takmer nič a ustrážili si najtesnejšie gólové vedenie. „Prvá tretina nebola z našej strany úplne ideálna, hrali sme trochu ustráchane a neverili sme si na puku. Od druhej tretiny to už však bol z našej strany famózny výkon a dokázali sme Bystricu držať na dištanc. Sme veľmi radi, že sme tento zápas zvládli, išli sme pod Urpín s jasným cieľom - uspieť, a to sa nám aj podarilo. Víťazná séria pokračuje a teraz máme ideálny čas dobiť baterky, aby sme sa mohli vrátiť tam, kde sme skončili,“ opísal zápas popradský útočník Patrik Svitana.

Víťaznú sériu mali na konte pred nedeľným duelom aj hokejisti Banske Bystrice, ktorí však po náročnom programe boli unavení, čo priznal v pozápasovom rozhovore aj Marek Bartánus. „V dnešnom zápase to hralo dosť veľkú úlohu, že naše nohy už neboli také, aké by sme potrebovali, aby sme zvládali hrať to, čo chceme. Dneska sme už tých síl veľa nemali a tak vyzeral aj ten zápas. Keď chceme hrať náš systém, potrebujeme mať dobré nohy a cítiť sa veľmi dobre. Ešte do polovice zápasu to bolo fajn, no už prichádzala únava. Teraz máme čas dať sa dokopy a pevne verím, že každý zas načerpá novú energiu do ďalšieho priebehu sezóny,“ vyjadril sa po stretnutí bystrický útočník, ktorý vyzdvihol aj kvalitný výkon Podtatrancov: „My sme vedeli, že Poprad hrá veľmi dobre, hrajú to do rýchlosti, čo nám aj dnes predviedli. Dnes sme skrátka potrebovali viacej síl, aby sme ten zápas zvládli v náš prospech.“

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Banská Bystrica

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

ProFutbal.sk