Chýbali štyri sekundy
zdroj: foto jäzva

Posledné, čo potrebuje tím snažiaci sa o odpútanie z dna ligovej tabuľky, je spackaný záver nádejne rozohraného zápasu. Hráči Nových Zámkov by o tom vedeli po nedeľňajšom súboji v Miškovci povedať svoje.

Zverenci trénera Miroslava Mosnára odohrali dobrý zápas, „ľadové medvede“ prestrieľali na ich ľade v pomere 41:29 a ešte štyri sekundy pred koncom tretej tretiny viedli 4:3.

Potom však prišla čierna chvíľka muža, ktorý by mal byť tým, kto na seba vezme v kľúčovej fáze zápasu zodpovednosť a dovedie tím k bodom. Skúsený, 34-ročný český útočník Tomáš Urban mal počas hry bez brankára domáceho tímu puk na svojej hokejke. Namiesto toho, aby ho len posunul do stredného pásma a nechal dobehnúť čas, „spáchal“ zakázané uvoľnenie. Hráči DVTK sa tak dostali do útočného pásma, vyhrali buly a Davis Vandane štyri sekundy pred koncom tretej tretiny vyrovnal.

Nebolo to nejaké nešťastie, ale následok našej chyby. Jednoducho sme tam urobili zbytočné zakázané uvoľnenie a nasledovalo prehrané buly. To sú dve veci, ktoré by sa nemali takému skúsenému hráčovi stávať. Ďalšou vecou je, že sme nepremenili ani jeden samostatný nájazd,“ netajil sklamanie zo spackaného záveru zápasu Miroslav Mosnár.

Miroslav Mosnár
Miroslav Mosnár (TASR)

Hokejisti Nových Zámkov vyhrali z posledných šiestich zápasov iba jediný (proti Budapešti) a hoci neprehrávajú žiadnymi debaklami, body im jednoducho unikajú.

„Herne to bolo celkom dobre, ale trápi nás koncovka a v závere to bola nezodpovednosť voči celému mužstvu i klubu. Všetci vedia, čo urobili dobré a čo zle. Mali sme to vo svojich rukách a nás neporazil súper. Porazili sme sa sami,
“ zdôraznil Mosnár.

Novozámčanom pretiekli body doslova pomedzi prsty a prehrali tým najbolestivejším možným spôsobom.

„Odohrali sme dobrý zápas a takéto koncovky si už musíme postrážiť. Celé stretnutie bolo v našej réžii, napádali sme, strelili sme góly, ale potom to takto stratíme...,“
povzdychol si útočník Václav Stupka, ktorý prispel k získanému bodu dvomi gólmi a asistenciou. „Poďakovať sa za to musím chalanom, pretože išlo o vedomé akcie a nahrávali mi to do prázdnej bránky. Veľkú šancu sme mali aj v predĺžení pri hre troch proti trom. Škoda, že to takto nevyšlo. Čaká nás reprezentačná prestávka a počas nej si musíme vyvetrať hlavy.“