HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Nominácie súperov Slovenska pre Visp - v tíme Nórska nechýba Popračan Karterud
zdroj:

Nominácie súperov Slovenska pre Visp - v tíme Nórska nechýba Popračan Karterud

Hokejistov Slovenska čaká v dňoch 12. a 13. december turnaj NaturEnergie Challenge vo švajčiarskom Vispe.

Hráči nášho národného tímu vstúpia do turnaja súbojom proti olympijskému výberu Ruska, počas druhého dňa nastúpia s jedným z dvojice Švajčiarsko - Nórsko.

Nominácie:

Rusko:

Brankári: Iľja Konovalov (Lokomotiv), Ivan Bočarov (Dynamo Moskva), Ivan Fedotov (Traktor)

Obrancovia: Nikolaj Demidov, Andrej Ermakov (obaja Sibir), Ziyat Paygin, Damir Šaripzyanov (obaja Neftekhimik), Yegor Voronkov (Viťaz), Grigory Dronov (Metallurg Magnitogorsk), Iľja Karpuchin (Traktor), Vadim Kudako (Severstaľ).

Útočníci: Artur Kayumov, Nikolaj Kovalenko, Pavel Kudryacev (všetci Lokomotiv), Vladimir Bryukvin, Ivan Igumnov (obaja Dynamo Moskva), Vladislav Kodola, Bogdan Yakimov (obaja Severstaľ), Andrei Altybarmakyan (HC Soči), Alexej Byvalcev (Viťaz), Arťom Galimov (Ak Bars), Alexander Dergachyov (SKA), Sergei Tolčinsky (CSKA), Maxim Cypľakov (Spartak).

Hlavný tréner: Oleg Brataš
Asistenti:  Konstantin Gorovikov, Vladimir Filatov
Tréner brankárov: Alexander Kolobkov

Nórsko:

Brankári: Jonas Amtzen (Orebro), Lars Volden (Malmö), Henri Holm (Stavanger)

Obrancovia: 
Max Krogdahl (Frisk Asker), Erlend Lesund (Rögle), Jonas Holos (Linköping), Mattias Norstebo (Mora), Christian Bull (Storhamar), Kristian Ostby (Sarpsborg), Hakon Loken Pedersen (Sarpsborg), Christian Kasastul (Frisk Asker)

Útočníci: Mathias Trettenes (Stavanger), Samuel Solem (Brynas), Henrik Knold (Sarpsborg), Magnus Brekke Henriksen (Valerenga), Tobias Lindstrom (Valerenga), Eirik Salsten (Strorhamar), Ludvig Hoff (Stavanger), Martin Ronnild (Storhamar), Jorgen Karterud (Poprad), Kristian Forsberg (Stavanger), Gustav Willman Borvik (Kristiandstad), Viktor Granholm (Frisk Asker), Alexander Reichenberg (Oscarshamn), Thomas Valkvae Olsen (Leksand)

Tréneri: Petter Thoresen, Sjur Robert Nilson, Per-Erik Alcon

Švajčiarsko:

Brankári: Reto Berra (Fribourg), Robert Mayer (Servette), Dominik Egli (Rapperswill)
Obrancovia:
 Michael Fora (Ambri-Piotta), Philippe Furrer (Fribourg), Roger Karrer (Servette), Romain Loeffel (Lugano), Christian Marti (Zurich), Dario Trutmann (Zurich), Ramon Untersander (Bern)

Útočníci: Andres Ambuhl (Davos), Sven Andrighetto (Omsk), Alessio Bertaggia (Lugano), Enzo Corvi (Davos), Denis Hollenstein (Zurich), Simon Moser (Bern), Vincent Praplan (Bern), Tanner Richard (Servette), Noah Rod (Servette), Thomas Rufenacht (Bern), Tristan Scherwey (Bern), Pius Suter (Zurich)

Tréneri: Patrick Fischer, Martin Höhener, Lars Leuenberger
Tréner brankárov: Thomas Bäumle

program turnaja:

štvrtok 12. decembra 16.15 Olympijský výber Ruska - Slovensko 19.45 Švajčiarsko - Nórsko 

piatok 13. decembra 16.15 Nórsko - Olympijský výber Ruska/Slovensko 19.45 Švajčiarsko - Olympijský výber Ruska/Slovensko

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Slovensko

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Majstrovstvá sveta

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Reprezentácia

Pozri viac

ProFutbal.sk